Recenzja szkła hartowanego JCPAL PureGuard dla iPhone 11 Pro | Zabójca drobnoustrojów. Obrońca przed rysami i rozbiciem ekranu.

Recenzja szkła hartowanego JCPAL PureGuard dla iPhone 11 Pro | Zabójca drobnoustrojów. Obrońca przed rysami i rozbiciem ekranu.

Recenzja szkła hartowanego JCPAL PureGuard dla iPhone 11 Pro | Zabójca drobnoustrojów. Obrońca przed rysami i rozbiciem ekranu.

0

Kto z Was godzinami maca muszlę klozetową, a następnie bez mycia rak chwyta przekąskę, drapie się pod okiem albo pcha ręce do buzi? Odpowiem Wam. Każdy z Was. Zaprzeczacie? A myjecie ręce po każdym użyciu telefonu? Oczywiście, że nie. Problem w tym, że na Waszych iPhone’ach znajduje się ponad 600 jednostek niebezpiecznego gronkowca i innych drobnoustrojów – więcej niż na spłuczce miejskiego szaletu, co też udowodniła organizacja konsumencka Which. Jeżeli dla Was też jest to tak przerażające, szczególnie w dobie popapranych czasów, w których „wszędzie” czai się koronawirus, to na pewno zainteresuje Was ten produkt – JCPAL PureGuard – szklany protektor z warstwą przeciw mikrobom, eliminującą je do 99.9% z powierzchni Waszych ekranów.

JCPAL to marką, której przedstawiać nie trzeba. Wielokrotnie mieliśmy okazję recenzować jej produkty, a to wszystko dzięki ich polskiemu przedstawicielowi, firmie ZGSLEP.PL, która także tym razem dostarczyła nam tę nowinkę do testów.

JCPAL PureGuard dotarł do mnie w wersji przeznaczonej na ekran iPhone’a 11 Pro. Oznacza to, że z powodzeniem możecie ją nabyć dla modeli starszych, jak iPhone X czy iPhone XS. W ofercie dostępne są również wersje dla jedenastek (Xr) oraz Pro Max (XS Max).

W zestawie z protektorem otrzymujemy komplet akcesoriów przydatnych do bezproblemowego i czystego montażu. Co więcej, nawet jeżeli przy pierwszym montażu coś pójdzie nie tak, na przykład pod szkło wpadnie jakich paproch, dzięki naklejkom Dust Removal Sticker z zestawu, bardzo szybko się ich pozbędziecie.

Instalacja jest bardzo prosta. Za pomocą czyścika nasączonego alkoholem bez problemu pozbędziecie się nie tylko większych zabrudzeń, ale także odtłuścicie powierzchnie, dla zapewnienia przejrzystości i odpowiedniego przylegania protektora do powierzchni ekranu.

Po odtłuszczeniu, za pomocą ściereczki z mikrofibry, która w tym wypadku jest bardzo wysokiej jakości, która nie kruszy się i bardzo dobrze poleruje, dopieścicie ekran przed samym montażem.

Tak przygotowany ekran jest gotowy na przyjęcie protektora. Szkło instalujemy na sucho, bez żadnych dodatkowych preparatów. Przykleja się dosłownie samo, bez żadnego dociskania, wyciągania pęcherzy powietrza czy innych utrudnień. Jest w zasadzie bezobsługowe.

Gdyby jednak jakieś komplikacje się pojawiły, na przykład nie do końca udałoby się Wam oczyścić ekran z zabrudzeń i te znajdą się pod protektorem jak w moim przypadku, bez większego problemu paznokciem uniesiecie szkło, wsuniecie naklejkę do usuwania paprochów i wyciągniecie zabrudzenia, bez niszczenia szkła.

Działa idealnie.

Oczywiście szkło ochronne, to żadna nowości na rynku. Testowaliśmy ich całe mnóstwo od różnych producentów. Te jednak jest wyjątkowe. Dlaczego?

Ponieważ jest nie tylko idealnie dopasowanym protektorem typu 5D, pokrywającym całą powierzchnię ekranu od krawędzi do krawędzi, co też wygląda niesamowicie, gdyż mimo implementacji jest w zasadzie niewidoczne, tym bardziej, gdy założymy etui, które zamaskuje grubość protektora i zespoli się z nim krawędziami.

To przede wszystkim świetna ochrona przed rysami, ale także przed rozbiciem ekranu, co każdego dnia odnajduje potwierdzenie w pracy naszego serwisu Apple, gdzie mnóstwo Klientów przychodzi do nas na wymianę samych rozbitych szkieł ochronnych, a nie całych ekranów.

Dodatkowo JCPAL PureGuard posiada specjalna warstwę oleofobową, która sprawia, że codzienne użytkowanie telefonu nie pozostawia na powierzchni ekranu tak mocno widocznych odcisków palców.

Na koniec, to co najlepsze – warstwa antybakteryjna. Według producenta nie ma limitu trwałości. Naklejając te konkretne szkło ochronne, dotykanie telefonu nie będzie przenosić na Twoje ręce bakterii. To bardzo ważne, ponieważ na jego powierzchni może się znajdować ich nie tylko nawet 10 razy więcej niż na desce klozetowej, ale mogą to być także tak niebezpieczne bakterie jak gronkowiec złocisty czy wirusy.

Szkło JCPAL PureGuard jest bardzo przyjemne w dotyku, Jego powierzchnia jest śliska, podczas używania palec śmiga po nim, jak po nagim ekranie. Nie utrudnia obsługi i co ważne, a czego nie zawsze doświadczymy w szklanych protektorach 5D, nie wpływa na kolory i jasność ekranu.

Brak wycięć na poszczególne czujniki i kamerę zapewnia ZERO problemów ze zbierającym się w takich otworach kurzem, co jest nagminne w produktach konkurencji. Przy tym, nie wpływa negatywnie na pracę sensorów Face ID czy czujnika zbliżeniowego oraz oświetlenia. Wszystkie te funkcje są realizowane bez żadnych problemów.

Jeżeli poszukujecie dobrze wyglądającego, odpornego (9H) protektora na ekran, który przy tym zadba o to, aby telefon nie roznosił bakterii i innych mikrobów, warto wybrać JCPAL PureGuard. Czy ma jakieś wady? Niestety, tak. Przede wszystkim cena.

W popularnych sklepach z akcesoriami, ale także u dystrybutora ZGSKLEP.PL ten produkt kosztuje aż 179 złotych. Jest to jedno z najdroższych szkieł ochronnych jakie testowałem. Mówi się jednak, że zdrowie nie ma ceny, a poza nim zyskujemy także świetny protektor na ekran.

Szkło ochronne JCPAL PureGuard do testów dostarczył sklep ZGSKLEP.PL

Recenzja szkła hartowanego JCPAL PureGuard dla iPhone 11 Pro | Zabójca drobnoustrojów. Obrońca przed rysami i rozbiciem ekranu.

Zalety Wady

Zalety

  • Wysokiej jakości protektor ekranu
  • Bezobsługowa instalacja
  • Łatwo można naprawić błąd podczas naklejania
  • Praktyczna warstwa antybakteryjna
  • Praktyczna warstwa oleofobowa

Wady

  • Cena
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.