Home Newsy Western Digital prezentuje przełomową platformę ArmorLock Security Platfom
Western Digital prezentuje przełomową platformę ArmorLock Security Platfom
0

Western Digital prezentuje przełomową platformę ArmorLock Security Platfom

0

Firma Western Digital zaprezentowała dziś oficjalnie platformę ArmorLock Security Platform, która definiuje na nowo kwestię bezpieczeństwa danych przechowywanych na urządzeniach przenośnych. Stworzono ją, by pomóc użytkownikom z różnych branż w rozwiązaniu problemów z przechowywaniem i zabezpieczaniem informacji wykorzystywanych w zróżnicowanych zastosowaniach i branżach. Nowa technologia umożliwia efektywne i łatwe zabezpieczenia danych zapisywanych na przenośnych nośnikach, a także wygodne autoryzowanie dostępu do nich z poziomu specjalnej aplikacji. Użytkownicy mogą też łatwo zarządzać uprawnieniami, wygodnie przyznając innym osobom (np. współpracownikom lub kontrahentom) dostęp do zasobów.

Wraz z platformą debiutuje również nowy dysk wyposażony w jej obsługę (model G-Technology ArmorLock encrypted NVMe SSD) – docelowo jednak Western Digital planuje zaimplementować nową platformę do całej swojej gamy produktów storage.

W przeciwieństwie do szyfrowania bazujące na ochronie hasłem – które zwykle zakłóca pracę i uniemożliwia szybki i wygodny dostęp do zabezpieczonych danych, ArmorLock Security Platform zapewnia właścicielowi danych niespotykany wcześniej poziom bezpieczeństwa oraz możliwość kompleksowego kontrolowania, kto, kiedy i jak uzyskuje dostęp do jego plików. Nowy, prezentowany dziś wraz z platformą, dysk ArmorLock encrypted NVMe SSD pozwala na korzystanie z tego rozwiązania łatwo, niezawodnie i wydajnie – jednocześnie zapewniając pełną ochronę krytycznych danych.

Kluczowe cechy ArmorLock Security Platform:

  • Proces produkcyjny, w którym każde urządzenie wyposażane jest w tzw. aparat bezpieczeństwa (root of trust) oraz cyfrowy certyfikat autentyczności.
  • Wygodny i niezawodny mechanizm aktualizowania firmware’u z poziomu aplikacji ArmorLock.
  • Open source’owy, zweryfikowany przez niezależną jednostkę badawczą mechanizm szyfrujące z systemem zabezpieczenia przed atakami typu side-channel.
  • Działające w sandboksie aplikacje na smartfony/komputery, dostępne z poziomu natywnych dla poszczególnych platform serwisów z aplikacjami (nie jest potrzebna żadna specjalna procedura instalacji).
  • Komunikacja w sieciach przewodowych/bezprzewodowych zabezpieczona z wykorzystaniem certyfikatu dostarczanego w modelu zero-touch.
  • Uwierzytelnianie bez hasła – z wykorzystaniem technologii, która wiążą szyfrowanie sprzętowe z sprzętowym uwierzytelnianiem biometrycznym.
  • Zarządzanie kluczem publicznym w modelu zero-knowledge, co pozwala skutecznie chronić dane w sytuacji gdy urządzenie ArmorLock zostanie zgubione lub skradzione.

Western Digital prezentuje przełomową platformę ArmorLock Security Platfom

 

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!