Recenzja Dali iO4 – pierwsze słuchawki od firmy, która od 30 lat tworzy sprzęt audio. Czy to mogło się nie udać?

Recenzja Dali iO4 – pierwsze słuchawki od firmy, która od 30 lat tworzy sprzęt audio. Czy to mogło się nie udać?

Recenzja Dali iO4 – pierwsze słuchawki od firmy, która od 30 lat tworzy sprzęt audio. Czy to mogło się nie udać?

0

Dali to marka z 30 letnią historią tworzenia sprzętu audio. Istniejąca od 1983 firma, specjalizuje się w tworzeniu niebywałego sprzętu dla audiofilii i prawdziwych koneserów dobrego brzmienia. To wciąż żywa i nie gasnąc legenda na rynku i w branży jest liderem wyznaczającym standardy. Świat się rozwija, tak samo zrobiło to Dali wypuszczając na rynek swoje pierwsze modele słuchawek. Mam zaszczyt użytkować jeden z modeli od ponad kilku tygodni i tak samo jak i wcześniejsze dokonania marki – to nie byle sprzęt, a prawdziwe urządzenia dla osób, które wiedzą czego oczekują po tych słuchawkach. Zapraszam do recenzji słuchawek Dali iO-4.

Pierwsze wrażenia to niewątpliwie ważne uczucie jakie towarzyszy użytkownikom podczas rozpakowywania ich nowej zabawki – ważne więc, aby produkt wypadł jak najlepiej, ponieważ liczy się zawsze pierwsze wrażenie. W tym przypadku nie mogło być lepiej – producent zadbał o najmniejsze detale, aby radość z odkrywania wnętrza i zawartości była niczym zdana matura.

Zawartość opakowania

Wewnątrz znajdziemy elegancko ułożone słuchawki, które tylko czekają, aby zacząć z nich korzystać. Oczywiście w zestawie nie zabrakło przewodów, w tym kabla aux i kabla usb-c, które służy nie tylko do samego ładowania, ale i umożliwia również słuchani muzyki w formie przewodowej. Producent pokusił się o dodanie etui na słuchawki, które wykonano w formie szmatki, do której możemy umieścić słuchawki – jest ono całkiem pojemne, więc nie ma problemów z umieszczeniem w nich naszych grajków. Szkoda jednak, że producent nie poszczycił się o dodanie etui z twardego materiału w formie zamykanej na zamek, ale to chyba jedyny minus tego modelu, a raczej samego zestawu.

Jakość wykonania i spasowania elementów

To co wyróżnia wysokiej klasy produkt to przede wszystkim jakość wykonania, ponieważ jest to element, na który w pierwszej kolejności zwraca się uwagę. Dali jako firma o wysokim standardzie jakościowym zastosowała w iO-4 najwyższej jakości materiały – mam na myśli aluminium, pianki z pamięcią kształtu, które znajdują się na nausznikach i w miejscu, gdzie słuchawki spoczywają na naszej głowie i tworzywa sztuczne, którym nie można zupełnie nic zarzucić. Takie zestawienie gwarantuje najwyższy komfort użytkowania i pewność, że sprzęt będzie działać latami.

Czas pracy na baterii

Słuchawki zaprojektowane zostały tak, aby zapewnić najwyższą jakość, dlatego pod kątem baterii Dali iO4 mają się również czym pochwalić – 60 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu to coś więcej niż tylko dobry wynik – czasami można zapomnieć, że te słuchawki trzeba naładować. Nie wiem, czy wynik jest prawdziwy, jednak spędziłem z słuchawkami dziesiątki, jak nie więcej godzin i mogę potwierdzić, że czas pracy jest bezapelacyjnie rewelacyjny. W momencie otrzymania ich miały około połowę baterii, po czym po kilkudziesięciu godzinach naładowałem je do 100% i do dziś działają, mimo iż użytkuje je codziennie, a minęło już sporo czasu. Nawet jeśli uda się Wam kiedyś wyładować Dali iO4 to naładujecie je do pełna w niespełna 2,5 h, które pozwala na dalszą zabawę przez kolejne 60h! Producent umieścił w słuchawkach również wyjście AUX, także nawet bez naładowanego akumulatora można z nich korzystać.

Sterowanie słuchawkami

Producent w omawianym modelu zdecydował się na sterowanie słuchawkami poprzez klawisze fizyczne umieszczone na prawej membranie. Nie są one w żadnym stopniu opisane, dlatego pierwszy kontakt może wywołać mieszane uczucie, jednak po bliższym kontakcie z tym ułożeniem klawiszy sprawia, że staje się to bardzo intuicyjne i przemyślane. Klik klawiszy jest wyczuwalny, także nie ma tu mowy o przypadkowym kliknięciu lub też o niewykonaniu naszego polecenia przez słuchawki.

Jakość dźwięku

Dali iO4 to klasa sama w sobie nie tylko pod kątem wykonania, ale i dźwięku – w końcu to drugi po wykonaniu, najważniejszy element każdych słuchawek. Firma z 30 letnim stażem wypuszcza swoje pierwsze słuchawki. Czy to się udało? I to jak! Dźwięk jaki reprodukują przetworniki umieszczone pod tymi pięknymi nausznikami jest istną klasyką brzmienia. Czyste i wyraźne, a przy tym ciepłe brzmienie to coś za co można pokochać te słuchawki.

Cieszę się, że producent nie stworzył typowo płaskich i neutralnych brzmieniowo słuchawek, ale postarał się, aby zagrały one dobrze w każdym gatunku – posłuchamy tu nie tylko muzyki klasycznej, rocka, metalu, ale także muzykę elektroniczną i typowo taneczną z nastawieniem na bass. Słuchawki dostosowują się do granego utworu i chcą zapewnić słuchaczowi jak najlepsze brzmienie. Nie mam nic do zarzucenia omawianemu modelowi – wszystko jest tak jak powinno być, nic nie męczy podczas odsłuchu, a wysoki komfort użytkowania tylko to podkreśla.

Podsumowanie

Dali iO4 to słuchawki pod wieloma względami fantastycznie zaprojektowane. Szczególną uwagę zwraca tu zadbanie o najmniejsze detale i dostarczenie użytkownikowi jak najlepiej dopracowanego produktu, jakim Dali iO4 bez wątpienia jest. W zestawie brakuje jedynie porządnego etui do pełni szczęścia, ale słuchawki same w sobie są naprawdę genialne, także warto przymknąć oko na takie niedociągnięcie producenta. Nawet brak aktywnego wyciszenia w postaci ANC nie doskwiera zbyt mocno, ponieważ słuchawki bez tej funkcji dobrze wyciszają otoczenie. Jeśli jednak uważacie, że te słuchawki nie są dla Was, to firma przygotowała model iO6, w którym to ANC już się znalazło.

AppleMobile.pl POLECA ten produkt

Zalety Wady

Zalety

  • Jakość wykonania i spasowania elementów na mistrzowskim poziomie
  • Czas pracy na baterii wynoszący ponad 60 h
  • Bardzo wygodne nauszniki, które idealnie otaczają uszy i nie wywołują dyskomfortu podczas dłuższych sesji
  • Intuicyjne w obsłudze sterowanie umieszczone na prawej słuchawce
  • Rewelacyjna jakość dźwięku

Wady

  • Pokrowiec dołączony do zestawu
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl