Recenzja Dali iO4 – pierwsze słuchawki od firmy, która od 30 lat tworzy sprzęt audio. Czy to mogło się nie udać?

Recenzja Dali iO4 – pierwsze słuchawki od firmy, która od 30 lat tworzy sprzęt audio. Czy to mogło się nie udać?

Recenzja Dali iO4 – pierwsze słuchawki od firmy, która od 30 lat tworzy sprzęt audio. Czy to mogło się nie udać?

18
0

Dali to marka z 30 letnią historią tworzenia sprzętu audio. Istniejąca od 1983 firma, specjalizuje się w tworzeniu niebywałego sprzętu dla audiofilii i prawdziwych koneserów dobrego brzmienia. To wciąż żywa i niegasnąca legenda. Na rynku i w branży jest liderem wyznaczającym standardy, jak powinno się robić dobry sprzęt muzyczny. Świat się rozwija, tak samo zrobiło to Dali wypuszczając na rynek swoje pierwsze modele słuchawek. Mam zaszczyt użytkować jeden z modeli od ponad kilku tygodni i tak samo jak i wcześniejsze dokonania marki – to nie byle sprzęt, a prawdziwe urządzenie dla osób, które wiedzą czego oczekują po tych słuchawkach i samej firmie. Zapraszam do recenzji słuchawek Dali iO-4.

Pierwsze wrażenia to niewątpliwie ważne uczucie jakie towarzyszy użytkownikom podczas rozpakowywania ich nowej zabawki – ważne więc, aby produkt wypadł jak najlepiej, ponieważ liczy się zawsze pierwsze wrażenie. W tym przypadku nie mogło być lepiej – producent zadbał o najmniejsze detale, aby radość z odkrywania wnętrza i zawartości była niczym pierwsza miłość!

Zawartość opakowania

Wewnątrz znajdziemy elegancko ułożone słuchawki, które tylko czekają, aby zacząć z nich korzystać. Oczywiście w zestawie nie zabrakło przewodów, w tym kabla aux i kabla usb-c, które służy nie tylko do samego ładowania, ale i umożliwia również słuchanie muzyki w formie przewodowej. Producent pokusił się o dodanie etui na słuchawki, które wykonano w formie szmatki, do której możemy umieścić słuchawki – jest ono całkiem pojemne, więc nie ma problemów z umieszczeniem w nich naszych „grajków”. Szkoda jednak, że producent nie poszczycił się o dodanie etui z twardego materiału, ale to chyba jedyny minus tego modelu, a raczej samego zestawu.

Jakość wykonania i spasowania elementów

To, co wyróżnia wysokiej klasy produkt to przede wszystkim jakość wykonania, ponieważ jest to element, na który w pierwszej kolejności zwraca się uwagę. Dali jako firma o wysokim standardzie jakościowym, zastosowała w iO-4 najwyższej jakości materiały – mam na myśli aluminium, pianki z pamięcią kształtu, które znajdują się na nausznikach i w miejscu, gdzie słuchawki spoczywają na naszej głowie. Nie zabrakło tu tworzywa sztuczne, ale im również nie można zupełnie nic zarzucić. Takie zestawienie gwarantuje najwyższy komfort użytkowania i pewność, że sprzęt będzie działać latami.

Czas pracy na baterii

Słuchawki zaprojektowane zostały tak, aby zapewnić najwyższą jakość, dlatego pod kątem baterii Dali iO4 mają się również czym pochwalić – 60 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu to coś więcej, niż tylko dobry wynik – czasami można zapomnieć, że te słuchawki trzeba naładować. Nie wiem, czy wynik jest prawdziwy, jednak spędziłem z słuchawkami dziesiątki, jak nie więcej godzin i mogę potwierdzić, że czas pracy jest bezapelacyjnie rewelacyjny. W momencie otrzymania ich miały około połowę baterii, po czym po kilkudziesięciu godzinach naładowałem je do 100% i do dziś działają, mimo iż użytkuje je codziennie, a minęło już sporo czasu. Nawet jeśli uda się Wam kiedyś wyładować Dali iO4 to naładujecie je do pełna w niespełna 2,5 h, które pozwala na dalszą zabawę przez kolejne 60h! Producent umieścił w słuchawkach również wyjście AUX, także nawet bez naładowanego akumulatora można z nich korzystać.

Sterowanie słuchawkami

Producent w omawianym modelu zdecydował się na sterowanie słuchawkami poprzez klawisze fizyczne umieszczone na prawej membranie. Nie są one w żadnym stopniu opisane, dlatego pierwszy kontakt może wywołać mieszane uczucie, jednak po bliższym kontakcie z tym ułożeniem klawiszy sprawia, że staje się to bardzo intuicyjne i przemyślane. Klik klawiszy jest wyczuwalny, także nie ma tu mowy o przypadkowym kliknięciu lub też o niewykonaniu naszego polecenia przez słuchawki.

Jakość dźwięku

Dali iO4 to klasa sama w sobie nie tylko pod kątem wykonania, ale i dźwięku – w końcu to drugi po wykonaniu, najważniejszy element każdych słuchawek. Firma z 30 letnim stażem wypuszcza swoje pierwsze słuchawki. Czy to się udało? I to jak! Dźwięk jaki reprodukują przetworniki umieszczone pod tymi pięknymi nausznikami jest istną klasyką brzmienia. Czyste i wyraźne, a przy tym ciepłe brzmienie to coś za co można pokochać te słuchawki.

Cieszę się, że producent nie stworzył typowo płaskich i neutralnych brzmieniowo słuchawek, ale postarał się, aby zagrały one dobrze w każdym gatunku – posłuchamy tu nie tylko muzyki klasycznej, rocka, metalu, ale także muzykę elektroniczną i typowo taneczną z nastawieniem na bass. Słuchawki dostosowują się do granego utworu i chcą zapewnić słuchaczowi jak najlepsze brzmienie. Nie mam nic do zarzucenia omawianemu modelowi – wszystko jest tak jak powinno być, nic nie męczy podczas odsłuchu, a wysoki komfort użytkowania tylko to podkreśla.

Podsumowanie

Dali iO4 to słuchawki pod wieloma względami fantastycznie zaprojektowane. Szczególną uwagę zwraca tu zadbanie o najmniejsze detale i dostarczenie użytkownikowi jak najlepiej dopracowanego produktu, jakim Dali iO4 bez wątpienia jest. W zestawie brakuje jedynie porządnego etui do pełni szczęścia, ale słuchawki same w sobie są naprawdę genialne, także warto przymknąć oko na takie niedociągnięcie producenta. Nawet brak aktywnego wyciszenia w postaci ANC nie doskwiera zbyt mocno, ponieważ słuchawki bez tej funkcji dobrze wyciszają otoczenie. Jeśli jednak uważacie, że te słuchawki nie są dla Was, to firma przygotowała model iO6, w którym to ANC już się znalazło.

AppleMobile.pl POLECA ten produkt

(18)

Zalety Wady

Zalety

  • Jakość wykonania i spasowania elementów na mistrzowskim poziomie
  • Czas pracy na baterii wynoszący ponad 60 h
  • Bardzo wygodne nauszniki, które idealnie otaczają uszy i nie wywołują dyskomfortu podczas dłuższych sesji
  • Intuicyjne w obsłudze sterowanie umieszczone na prawej słuchawce
  • Rewelacyjna jakość dźwięku

Wady

  • Pokrowiec dołączony do zestawu
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!