Recenzja SoundMagic E10BT, udany zestaw Bluetooth w atrakcyjnej cenie

Recenzja SoundMagic E10BT, udany zestaw Bluetooth w atrakcyjnej cenie

Recenzja SoundMagic E10BT, udany zestaw Bluetooth w atrakcyjnej cenie

0

Słuchawki bluetooth to duża wygoda, umożliwiają słuchanie muzyki gdziekolwiek jesteśmy bez zbędnych kabli. W moje ręce trafiły popularne słuchawki dokanałowe SoundMagic E10BT, które są dostępne również w wariancie bez kabla.

Co znajdziemy w zestawie sprzedażowym?

Słuchawki opakowane zostały w schludne pudełko, które zawiera informacje na temat znajdującego się w nim produktu. Oprócz samych słuchawek, w zestawie znalazło się również miłe zaskoczenie w postaci wykonanego z dobrych i trwałych materiałów etui – jest ono w stanie pomieścić słuchawki SoundMagic E10BT wraz z dodatkowymi gumkami wymiennymi.

Standardowo jak przystało na produkt działający w technologii bezprzewodowej dostajemy kabel ładujący słuchawki. Gumki dołączone do zestawu różnią się od tych oferowanych przez konkurencję, bowiem kilka z nich ma wyprofilowane wybrzuszenia do lepszego „trzymania” się w uszach.

Słuchawki wyposażone zostały w bluetooth w wersji 4.2, takie połączenia zapewniało mi bezproblemowe słuchanie muzyki, bez niechcianych przestojów, a także nie drenowało baterii ani źródła jakim jest mój telefon i samych słuchawek.

Dane techniczne

Bluetooth Specification          Bluetooth V4.2

Frequency Range                   2.402~2.480 GHz

Transmission Range               10m

Driver                                     Dynamics, 13.5 mm, Neodymium

Impedance                              46±10% Ω

Sensitivity                               100±3 dB at 1KHz

Transmission Power               Class 2

Working Current                    20 mA

Continuous Playback music   10~12 h

Continuous Talk Time            8~10 h

Standby Time                         200 h

Frequency Response              20 Hz~20 KHz

Audio Output                          CD sound quality,44.1,48 KHz 16bit stereo

Power Management Modes   Standby, Ready, Pause, Sleep

Operation/Storage                 – 20°C to 60°C

Wykonanie słuchawek

Słuchawki mogą na pierwszy rzut oka wyglądać jak standardowe słuchawki przewodowe, ale na końcu omawianych słuchawek spotkamy „klipsa”, w którym znajduje się port ładowania oraz cała elektronika, w tym oczywiście zasilająca zestaw niewymienna bateria.

Słuchawki wykonane zostały całkiem przyzwoicie. Osłony membran wykonano z metalu, co można uznać za zaletę. Natomiast reszta elementów z których zbudowana jest cała konstrukcja to już niestety plastik, który nie jest najlepszej jakości, ale za to elementy z niego wykonane są dobrze spasowane.

Producent pokusił się o zamontowanie pilota sterującego – znajdziemy na nim trzy przyciski funkcyjne, diodę LED oraz mikrofon. Dzięki niemu możemy sterować asystentem głosowym, a nawet prowadzić rozmowy głosowe bez wyciągania zestawu z uszu.

Jakość dźwięku

Słuchawki bluetooth w tej cenie często nie mają łatwo. Na szczęście SoundMagic E10BT to całkiem udany produkt pod względem reprodukowanego dźwięku.

Po odsłuchu słuchawek jasno można stwierdzić, że tony średnie i wysokie widnieją na pierwszym miejscu, dopiero kilka klas dalej są tony niskie, mimo iż nie powinny być one najważniejsze, tak dobrze żeby jednak były, a w tym przypadku ciężko się ich doszukać. Nie można nazwać tego wadą, może producent specjalnie chciał wyróżnić się z tłumu serwując słuchawki bardziej wyraziste niż przytłumiona basasmi konkurencja. Słuchawki dzięki temu spiszą się rewelacyjnie na przykład w muzyce klasycznej. Zestaw został wyceniony na 249 złotych.

Zestaw słuchawek SoundMagic E10BT do recenzji wypożyczła firma Multimedia Intelligent Products

Recenzja SoundMagic E10BT, udany zestaw Bluetooth w atrakcyjnej cenie

Zalety Wady

Zalety

  • Atrakcyjna cena
  • Kieszonkowy zestaw bezprzewodowy
  • Niezły czas pracy na baterii
  • Przydatne etui w zestawie
  • Metalowe obudowy przetworników

Wady

  • Plastikowe elementy mogłyby być lepsze
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *