Nagrywanie rozmów w iPhone. Poradnik

Nagrywanie rozmów w iPhone. Poradnik

0

Nagrywanie rozmów to czynność, którą w wielu krajach jest zabroniona prawnie i grożą za nią poważne konsekwencje z więzieniem włącznie. Wydaje mi się, że to jedyny powód, dla którego Apple do dziś nie udostępniło jej użytkownikom. Jednak dzięki Jailbreaku i aplikacji Audio Recorder 2 nagrywanie rozmów jest dostępne i działa doskonale!

Uwaga! Poniższy wpis pochodzi sprzed kilku lat i opisuje możliwość nagrywania rozmów w iOS 8, 9 oraz 10. Jeżeli masz iOS 13 lub nowszy, skorzystaj z nowej wersji artykułu dostępnego pod poniższym linkiem.

Nagrywanie rozmów w iPhone z iOS 13.5.1 z AudioRecorder XS. Jak uruchomić funkcję nagrywania połączeń w iPhonie z iOS 13? [Działa 100%]

Nagrywanie rozmów w iPhone z iOS 13.5.1 z AudioRecorder XS. Jak uruchomić funkcję nagrywania połączeń w iPhonie z iOS 13? [Działa 100%]

Audio Recorder 2 znajdziecie w repozytoriach HackYouriPhone.

Oczywiście do uruchomienia wtyczki konieczne jest wprowadzenie telefonu w tryb Jailbreak. Poradnik jak wprowadzić urządzenie z iOS w tryb Jailbreak napisał Mateusz. Znajdziecie go poniżej.

Jak wykonać Jailbreak na systemie iOS 11.2-11.3.1 -11.4 z Electra 1131? [Aktualizacja]

Aplikacja Audio Recorder 2 pozwala na nagrywanie nie tylko rozmów telefonicznych w tym tradycyjnym znaczeniu, ale także tych realizowanych za pomocą usługi FaceTime, Facebookowego Messengera, Skype’a czy WhatsAppa. Możliwe jest także uruchomienie nagrywania w dowolnej aplikacji. Telefon będzie rejestrował dźwięk ze wszystkich kanałów – czyli z głośników i z mikrofonów.

Po zainstalowaniu aplikacji w Ustawieniach znajdziemy aplikację AudioRecorder i to w niej wprowadzimy wszystkie ustawienia dotyczące rejestrowania rozmów.

Nagrywanie rozmów w iPhone

Możemy wybrać uruchomienie funkcji rejestrowania rozmów tylko dla wybranych aplikacji lub dla wszystkich. Telefon może nagrywać wszystkie rozmowy automatycznie bez naszego udziału lub rejestrować je tylko wtedy, kiedy podczas nawiązania połączenia naciśniemy ikonkę, która wyświetla się w chwili połączenia. W przypadku automatycznego rejestrowania rozmów programiści pozwolili na dopisanie kontaktów, dla których chcemy, aby rozmowy były nagrywane tak, aby nie nagrywać niepotrzebnie wszystkich.

Z aplikacji korzysta się bardzo prosto. Wykręcamy numer telefonu, rozmówca odbiera, po czym na naszym ekranie wyświetla się plakietka z czerwonym przyciskiem. Wciskamy ją i rozpoczyna się rejestrowanie rozmowy.

 

Po rozłączeniu się, nagranie jest zapisywane i dostępne w aplikacji.

 

Informowanie o nagrywaniu rozmowy

Jeżeli chcemy nagrywać rozmowy zgodnie z prawem, musimy poinformować o tym naszego rozmówcę, a ten musi wyrazić na to zgodę. Programiści dodali więc do aplikacji funkcję, która dźwiękowo informuje naszego rozmówcę o rozpoczęciu nagrywania rozmowy. Można także uruchomić komunikat tekstowy. Co ciekawe jest on dostępny także w języku polskim. Gdy ktoś do nas zadzwoni i rozpoczniemy nagrywanie rozmowy, usłyszy on w słuchawce, że tam rozmowa będzie zapisana.

Informowanie o nagrywaniu rozmowy

Oczywiście jeżeli potrzebujemy, to możemy powiadamianie rozmówcy o nagrywaniu rozmowy wyłączyć. Na naszych pulpitach z aplikacjami również znajdziemy aplikację AudioRecorder. W niej natomiast są dostępne nagrania naszych rozmów do odsłuchania.

Programiści dodali także funkcję wysyłania nagrań na naszego Dropboxa lub Google Drive. Nagrania mogą być wysyłana także automatycznie. Trzeba przyznać, że Audio Recorder 2 to aplikacja w pełni profesjonalna i doskonale działająca.

4.7/5 - (59)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *