CarBridge wtyczka dzięki której uruchomisz dowolne aplikacje na CarPlay

CarBridge wtyczka dzięki której uruchomisz dowolne aplikacje na CarPlay

CarBridge wtyczka dzięki której uruchomisz dowolne aplikacje na CarPlay

0

Dopiero co wczoraj pisałem o NGXPlay, a dziś pojawiła się kolejna świetna wtyczka dla Car Play o nazwie CarBridge. Dzięki CarBridge możecie instalować dowolne aplikacje z iOS na CarPlay i uruchamiać je bez użycia telefonu na ekranie CarPlay.

Do zainstalowania CarBridge musimy wprowadzić nasz telefon w tryb Jailbreak. Jak to zrobić przeczytacie w naszym poradniku, który przygotował Mateusz.

Jak wykonać Jailbreak na systemie iOS 11.2-11.3.1 -11.4 z Electra 1131? [Aktualizacja]

Lub jeżeli macie w telefonie oprogramowanie iOS 12.4, to w poniższym poradniku.

Jak wykonać jailbreak iOS 12.4 za pomocą Unc0ver 3.5.x?

Jeżeli macie już Jailbrek’a, to wtyczkę CarBridge znajdziecie w Cydii. Nie jest ona darmowa. Kosztuje 4.99 dolarów i można za nią zapłacić wyłącznie przy użyciu płatności realizowanych za pomocą PayPal. Kolejnym wymogiem jest posiadanie konta mailowego w GMail. To za jego pomocą jesteśmy rozpoznawani i to do niego przypisywana jest nasza płatności za CarBridge.

Po dokonaniu płatności wtyczkę pobieracie i instalujecie w telefonie spiętym z waszym systemem CarPlay.

Ustawienia wtyczki CarBridge znajdziecie w Ustawieniach telefonu. Po wejściu w tę appkę musicie zaakceptować regulamin, by po chwili móc instalować aplikacje już w CarPlay. Appka jest niemal w całości w języku polskim, więc jej obsługa nie powinna być dla nikogo wyzwaniem.

W sekcji Wybrane aplikacje wyświetlają nam się wszystkie aplikacje zainstalowane na telefonie. Jeżeli którąś z nich chcemy mieć dostępną z poziomu systemu CarPlay w samochodzie należy w nią wejść, uruchomić suwakiem i wybrać orientację jej wyświetlania. Oczywiście jeżeli jakaś aplikacja posiada wyłącznie pionowy tryb wyświetlania, jej wyświetlenie w poziomie nie ma sensu.

 

W sekcji Liczba kolumn możemy sterować ilością aplikacji na ekranach CarPlay. W moim samochodzie mieszczą się 4 kolumny ikon z appkami. Zdecydowanie za mało, mimo że w BMW i tak tylko część ekranu samochodu jest wykorzystywana do wyświetlania CarPlay. Znacznie lepiej wygląda 5 kolumn. Oczywiście można zrobić więcej, ale w moim wypadku przestały się mieścić napisy pod appkami.

W sekcji Ustawienia CarPlay znajdziemy standardowe ustawienia w iPhonie dotyczące CarPlay. Nie znaczy to jednak, że nie warto tam wchodzić. To właśnie w tej aplikacji zrobimy segregację aplikacji, dzięki której te częściej używane ustawimy na pierwszym ekranie, a rzadziej używane dalej. Oczywiście mówię także o tych dodanych za pomocą CarBridge ;-).

Jak CarBridge działa w praktyce?

Choć to bardzo wczesna wersja CarBridge i zapewne jeszcze kilka aktualizacji usprawniających przed nami, to trzeba przyznać, że Alex znany pod pseudonimem leftyfl1p, który jest autorem wtyczki zrobił kawał dobrej roboty.

 

Aplikacje uruchamiają się szybko, przełączanie między nimi odbywa się tak jak w niezmodyfikowanym CarPlay’u. Niestety, to na czym ja osobiście się zawiodłem to sterowanie aplikacjami w przypadku CarPlay’a bez ekranu dotykowego, który to posiadam.

Niestety jeżeli tak jak ja posiadasz CarPlay sterowany joyem iDrive, a nie ten z ekranem dotykowym, to niestety obsługa aplikacji z iPhone’a wyświetlanych na ekranie samochodu nie będzie możliwa w tak intuicyjny sposób jak przy ekranach dotykowych.

Nieintuicyjna nie oznacza, że nie możliwa. Tu opiszę sekcję Pokaż aplikację portalu, która na początku tego tekstu celowo pominąłem. Po je włączeniu w CarBridge na ekranie samochodu pojawi nam się aplikacja Portal. Pozwala ona użyć telefonu w roli nawigatora. Dzięki niej możliwe jest uruchamianie aplikacji zainstalowanych w CarPlay i sterowanie nimi z poziomu telefonu. Chociaż tyle…

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na http://carbridgetweak.com/ 

CarBridge wtyczka dzięki której uruchomisz dowolne aplikacje na CarPlay

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.