InkBook Prime HD z aplikacjami współpracującymi w iOS. Jak pobierać książki na czytnik inkBook?

InkBook Prime HD z aplikacjami współpracującymi w iOS. Jak pobierać książki na czytnik inkBook?

InkBook Prime HD z aplikacjami współpracującymi w iOS. Jak pobierać książki na czytnik inkBook?

0

InkBook Prime HD to obowiązkowy gadżet każdego nowoczesnego mola e-książkowego. Czytnik recenzował dla Was nie tak dawno temu Czarek w swoim teście. Ja natomiast otrzymałem InkBooka przy okazji premiery usługi Empik Go, która pozwala wykupić abonament do nielimitowanej ilości książek. W kontekście usług i zarządzania nimi z poziomu iOS chciałbym Wam ponownie przybliżyć ten niesamowity gadżet.

Czytnik elektronicznych książek nie jest przecież urządzeniem nowym. Wraz z pojawieniem się ekranów typu e-Ink, popularnie nazywanych elektronicznym papierem, na rynku pojawił się cały wysyp tego typu urządzeń dostępnych na każdą kieszeń. Za niepisanego lidera, a na pewno prekursora tej gałęzi gadżetów uchodzi Amazon ze swoim Kindlem. Okazuje się, że bazujący na autorskim oprogramowaniu czytnik Amozona, ma godnego rywala w postaci czytnika pracującego pod kontrola Androida – InkBook Prime HD.

W odróżnieniu od większości tego typu e-czytników, InkBook Prime HD dysponuje systemem mobilnym Google, łącznością bezprzewodową WiFi, a to przekłada się na możliwość oferowania instalacji aplikacji firm trzecich, takich jak Legimi z bazą książek, Publio z prasą czy ostatnio Empik Go, dzięki któremu możemy w ramach abonamentu uzyskać dostęp do nielimitowanej ilości książek, audiobooków czy książek na własność. To wszystko bez komputera i zewnętrznych nośników

Usługa abonamentowa Empik Go 

Empik promuje wspomniany czytnik, oferując go w atrakcyjnej cenie 399zł z 3 miesięcznym bezpłatnym dostępem do usługi Empik Go i etui w prezencie. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ dedykowana mu aplikacja pozwala na wygodne czytanie kupionych pozycji w sklepie Empik lub ponad 40 tysięcy e-książek w ramach abonamentu dostępnego w cenie 29.99 złotych.

Aplikacja na czytnik współpracuje z aplikacją na iOS, w której to możemy przeglądać katalog dostępnych książek w abonamencie i dodawać je na swoją półkę z książkami lub kupować w sklepie Empik na własność i dodawać również na naszą półkę.

Dodanie książki na półkę w chmurze na iPhonie automatycznie udostępnia ją do czytania na czytniku. Wystarczy podłączyć się do WiFi, aby półki zostały zsynchronizowane. Niestety, na obecnym etapie aplikacja Empik Go nie oferuje możliwości przeglądania katalogu dostępnych książek bezpośrednio w aplikacji na InkBooku.

Legimi z katalogiem online na czytniku

W odróżnieniu od Empik Go, Legimi posiada w pełni funkcjonalną aplikację na czytnik InkBook, w której możemy przeglądać katalog dostępnych książek i pobierać je bezpośrednio do pamięci czytnika.

W usłudze możliwe są dwie metody dostępu do zawartości katalogu. Możemy kupować elektroniczne książki na własność i mieć do nich dostęp kiedykolwiek chcemy z poziomu platformy legimi lub możemy podobnie jak w Empik Go wykupić dostęp do całej zawartości katalogu abonamentowego w ramach miesięcznej opłaty. W zależności od wybranej opcji za niespełna 33 złotych otrzymujesz nielimitowany dostęp na czytniku InkBook lub do 7 pozycji w miesiącu dla Kindla. Ewentualnie za 6 złotych więcej możesz również dodatkowo mieć audiobooki.

Publio dla fanów prasy i nie tylko 

Odmienny profil działania posiada platforma Publio, również oferująca swoją aplikację dla czytnika InkBook Prime HD. W Publio nie kupimy abonamentu, a jedyne wybrane pozycje na własność. Dużą zaletą tej platformy jest dostęp do elektronicznych wydań prasy.

Do przeglądania książek, magazynów i gazet oraz ich kupowania musimy się wesprzeć aplikacją na iOS lub stroną internetową. Publio podobnie jak Empik Go nie oferuje katalogu swoich pozycji bezpośrednio z aplikacji na InkBook’a, a jedynie funkcję synchronizacji naszych półek – osobnej dla książek i osobnej dla prasy, dla zachowania porządku i wygodny przeglądania.

Recenzja inkBOOK Prime HD – czytnik ebook’ów, czyli gratka dla wszystkich fanów książek!

InkBook Prime HD z aplikacjami współpracującymi w iOS. Jak pobierać książki na czytnik inkBook?

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.