Home Newsy Cztery sposoby na sprawdzenie tętna mierzonego za pomocą Apple Watch
Cztery sposoby na sprawdzenie tętna mierzonego za pomocą Apple Watch

Cztery sposoby na sprawdzenie tętna mierzonego za pomocą Apple Watch

0

Zegarek Apple Watch posiada wbudowany monitor tętna, który mierzy tętno zarówno podczas treningów jak i w ciągu całego dnia. Informacje o tętnie można sprawdzić w dowolnym momencie na zegarku Apple Watch oraz w iPhonie.

Sprawdzanie tętna na Apple Watch

Na zegarku Apple Watch tętno można sprawdzić w aplikacji Serce oraz poprzez komplikację Tętno. Poprzez aplikację Serce można uzyskać dane na temat aktualnego tętna, oraz tętna spoczynkowego i średniego w marszu. Dane z ostatnich 24 godzin prezentowane są na wykresie. Natomiast komplikacja dostarcza jedynie danych na temat aktualnego tętna.

Jak sprawdzić tętno za pomocą aplikacji Serce w Apple Watch?

 1. Wciśnij Cyfrową Koronę i wybierz aplikację Serce
 2. Po uruchomieniu aplikacji wyświetli się odczyt tętna wykonany w ciągu ostatnich 10 minut.
 3. Poczekaj chwilę, a aplikacja zmierzy tętno i wyświetli aktualny odczyt.
 4. Obracając Cyfrową Koroną możesz wyświetlić trzy wartości tętna: aktualne tętno, tętno spoczynkowe oraz średnie tętno podczas aktywności.

Sprawdzanie tętna za pomocą komplikacji Tętno

Tętno możesz odczytać w dowolnej chwili z wyświetlacza zegarka. Pod warunkiem, że na tarczy ustawisz odpowiednią komplikację.

Jak dodać komplikację Tętno do tarczy zegarka?

 1. Naciśnij mocno na wyświetlacz aż poczujesz pojedynczą wibrację. Wciśnij przycisk Dostosuj.
 2. Przesuń palcem po ekranie w lewo, do momentu aż zobaczysz podświetlone pola komplikacji. Stuknij w komplikację, którą chcesz ustawić.
 3. Obracając Cyfrową Koroną, przewiń listę komplikacji aż pojawi się komplikacja Tętno.
 4. Wciśnij Cyfrową Koronę, aby zapisać zmiany.

Porada: Aplikację Serce możesz otworzyć także wciskając komplikację Tętno.

Sprawdzanie tętna podczas treningu

Aplikacja Trening dla Apple Watch pozwala na monitorowanie różnych parametrów dotyczących wykonywanych ćwiczeń. Jednym z tych parametrów jest także tętno. Przy większości dyscyplin sportowych wbudowanych w aplikację Trening, tętno pokazywane jest domyślnie. Dla dyscyplin, przy których tętno jest ukryte, w prosty sposób możesz włączyć jego wyświetlanie. Informacje na temat średnie tętna podczas treningu znajdziesz w podsumowaniu treningu.

Pamiętaj: nie wszystkie treningi domyślnie wyświetlają tętno. Możesz dostosować widok i dodać wyświetlanie tętna jeśli chcesz.

Jak dodać widok Tętno do parametrów treningu?

 1. Otwórz aplikację Zegarek na iPhone
 2. Wybierz kartę Mój zegarek, a następnie przewiń ekran i kliknij w opcję Trening
 3. Wybierz Widok treningu
 4. Wybierz trening, który chcesz edytować, i kliknij przycisk Edycja widoczny w górnym rogu ekranu.
 5. Przeciągnij Tętno do sekcji Miary. Pamiętaj, że być może będzie potrzebne usunięcie innego pomiaru, by zrobić miejsce na Tętno. Po wprowadzeniu zmian, kliknij na Gotowe.

Aplikacja Zdrowie na iPhonie

Najpełniejszych danych na temat tętna dostarcza aplikacja Zdrowie na iPhonie, która przechowuje wszelkie dane zmierzone przez Apple Watch. Poprzez aplikację Zdrowie można uzyskać dane na temat aktualnych i archiwalnych pomiarów tętna, oraz tętna spoczynkowego i średniego w marszu. Filtry pozwalają na szybkie dotarcie do danych z konkretnego okresu czasu a także wyszukiwanie zdarzeń takich jak powiadomienia o wysokim lub niskim tętnie.

Jak wyświetlić wykres pomiarów tętna?

 1. Otwórz aplikację Zdrowie na iPhone
 2. Jeśli używasz systemu iOS 13.x wybierz ikonę Przeglądaj, widoczna u dołu ekranu. Jeśli używasz wcześniejszej wersji systemu iOS, wybierz Dane dotyczące zdrowia.
 3. Wybierz Serce
 4. Wybierz Tętno, aby wyświetlić graficzną historię swojego tętna. Na wykresie możesz wyświetlić także odczyty tętna spoczynkowego i podczas marszu, używając funkcji Filtry.

Cztery sposoby na sprawdzenie tętna mierzonego za pomocą Apple Watch