Home Newsy Jak skalibrować zegarek Apple Watch w celu dokładniejszego śledzenia treningu
Jak skalibrować zegarek Apple Watch w celu dokładniejszego śledzenia treningu
0

Jak skalibrować zegarek Apple Watch w celu dokładniejszego śledzenia treningu

0

Zegarek Apple Watch został zaprojektowany do bardzo dokładnego monitorowania aktywności fizycznej. Jednak jak większość urządzeń działających w oparciu o różne czujniki, do poprawnego działania wymaga od czasu do czasu kalibracji. Proces kalibracji jest łatwy do samodzielnego wykonania. Jeśli poświęcisz na to kilka minut, Apple Watch odwdzięczy się dokładniejszymi danymi na temat twoich treningów.

Jeśli używasz zegarka głównie na powietrzu, częste wykonywanie kalibracji nie jest tak bardzo konieczne, ponieważ Apple Watch łączy szacunkowe dane z wbudowanego krokomierza z rzeczywistymi danymi z GPS. Problemy z dokładnością zaczynają się wtedy, gdy większość ćwiczeń wykonujesz w pomieszczeniach, gdzie sygnał GPS nie jest dostępny. W tym przypadku kalibracja jest bardzo istotna.

Jak przygotować zegarek Apple Watch do kalibracji?

  1. Uruchom aplikację Ustawienia na iPhone
  2. Wybierz Prywatność, a następnie Usługi lokalizacji. Powinny być włączone. Jeśli nie są to przesuń suwak w prawą stronę.

  1. Przewiń zwartość ekranu do samego dołu i wybierz Usługi systemowe. Następnie włącz opcję Kalibracja ruchu i dystans.

Wyliczenia Apple Watch opierają się nie tylko na czujnikach i GPS, ale także na parametrach twojego ciała. Nim przystąpisz do właściwego procesu kalibracji upewnij się, że wiek, waga i wzrost zapisane w aplikacji Zdrowie są aktualne. Nie podawaj ich na oko. Jeśli nie masz w domu wagi, lub nie jesteś pewny jej precyzji poproś o zmierzenie i zważenie podczas wizyty u lekarza. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że analogowe wagi jakie można spotkać w gabinetach lekarskich są o niebo dokładniejsze od tych elektronicznych przeznaczonych do użytku domowego.

Aby zaktualizować informacje w aplikacji zdrowie:

  1. Uruchom aplikację Zegarek na iPhone
  2. Na karcie Mój zegarek wybierz Zdrowie
  3. Wybierz Profil zdrowia, następnie Edycja. Wpisz uaktualnione dane i kliknij Zapisz. Teraz możesz przystąpić do właściwego procesu kalibracji zegarka.

Jak skalibrować Apple Watch?

Aby skalibrować zegarek, musisz przez co najmniej 20 minut spacerować lub biegać na świeżym powietrzu. W tym czasie Apple Watch za pomocą GPS zmierzy odległość jaką pokonujesz i wyliczy długość Twojego kroku. Pamiętaj, że jeśli używasz Apple Watch Series 0 lub 1, podczas kalibracji musisz mieć przy sobie iPhone’a, ponieważ najstarsze zegarki nie mają wbudowanego odbiornika sygnału GPS. Pamiętaj też, by na miejsce kalibracji wybrać teren, gdzie jest bezpośredni dostęp do nieba. Nie zaleca się dokonywać kalibracji np. w parku czy w lesie, gdzie korony drzew mogą osłabić lub zakłócić odbiór sygnału GPS.

  1. Uruchom aplikację Trening na zegarku
  2. Wybierz Marsz (plener) lub Bieg (plener). Pojawi się informacja o kalibracji, kliknij przycisk OK.

  1. Wykonuj wybrany trening przez minimum 20 minut.
  2. Natychmiast po zakończeniu treningu przesuń palcem po ekranie w prawo i wybierz opcję Koniec.

Jeśli pozostawisz włączoną opcję Kalibracja ruchu i dystans, Apple Watch będzie się uczył Twojego kroku podczas każdego treningu. Pamiętaj, że pozostawienie tej opcji włączonej może napłynąć na szybsze rozładowywanie baterii.

Jak skalibrować zegarek Apple Watch w celu dokładniejszego śledzenia treningu