Home Newsy Cztery sposoby by „uciszyć” Apple Watch’a
Cztery sposoby by „uciszyć” Apple Watch’a
0

Cztery sposoby by „uciszyć” Apple Watch’a

0

Większość z nas pamięta o wyciszaniu telefonu, by ten nie przeszkadzał w nieodpowiednych momentach. A co z Apple Watch? Ten gadżet także potrafi narobić sporo hałasu. Na szczęście programiści Apple mieli to na uwadze i Apple Watch można „uciszyć” na cztery różne sposoby. Banalne? Niekoniecznie. Poznaj możliwości swojego gadżetu, a gwarantuję, że Twój Apple Watch już nigdy nie będzie przeszkadzał w ważnych momentach.

Tryb cichy

Tryb cichy całkowicie wycisza wszystkie dźwięki, a powiadomienia o zdarzeniach nadal można odbierać dzięki wibracjom. Warto pamiętać, że tryb cichy działa, gdy masz zegarek na nadgarstku. Podczas ładowania Apple Watch w trybie cichym będzie emitował dźwięki alarmów i timerów. Jeśli chcesz dodatkowo wyłączyć powiadomienia za pomocą wibracji, musisz to zrobić niezależnie od włączenia trybu cichego.

Jak włączyć tryb cichy Apple Watch?

 1. Przesuń palcem w górę po tarczy zegarka, by wyświetlić Centrum Sterowania
 2. Stuknij ikonkę dzwonka, aby włączyć tryb cichy. Po włączeniu tej funkcji na ikonce pojawi się symbol przekreślonego dzwonka.

Jeśli chcesz dodatkowo wyłączyć powiadomienia wibracjami, musisz to zrobić niezależnie od włącznie trybu cichego.

Jak wyłączyć powiadomienia wibracjami?

 1. Uruchom aplikację Ustawienia na Apple Watch
 2. Przejdź do sekcji Dźwięki i haptyka
 3. Przesuń na zielone pole suwak przy opcji Alerty haptyczne

Tryb Nie przeszkadzać

W trybie Nie przeszkadzać wyłączone są dźwięki oraz podświetlenie ekranu dla powiadomień i połączeń przychodzących. Tryb Nie przeszkadzać nie wycisza dzięków alarmów i timerów.

Jak włączyć funkcję Nie przeszkadzać?

 1. Przesuń palcem w górę po tarczy zegarka, by wyświetlić Centrum Sterowania
 2. Stuknij ikonkę półksiężyca.
 3. Wybierz jedną z opcji określających jak długo funkcja Nie przeszkadzać będzie aktywna. Włączone – wyłączysz ją ręcznie. Włączone przez godzinę i włączone do wieczora – funkcja nie przeszkadzać wyłączy się po upływie określonego czasu.

Po aktywowaniu funkcji Nie przeszkadzać na tarczy zegarka pojawi się ikona półksiężyca.

Uwaga: Włączenie funkcji Nie przeszkadzać na Apple Watch automatycznie aktywuje tą funkcję na sparowanym z nim iPhone. Działa to także w drugą stronę – po włączeniu funkcji nie przeszkadzać na iPhone, funkcja zostanie aktywowana także na sparowanym z nim Apple Watch, chyba, że wyłączysz to w ustawieniach.

Jak wyłączyć automatyczną aktywację funkcji Nie przeszkadzać na obu urządzeniach?

 1. Uruchom aplikację Zegarek na iPhone
 2. Przejdź do sekcji Ogólne, następnie wybierz Nie przeszkadzać.
 3. Przesuń suwak na zielone pole przy funkcji Klonuj z iPhone’a. Od teraz funkcja Nie przeszkadzać będzie aktywowana tylko na tym urządzeniu, na którym ją włączysz.

Tryb Teatr

W trybie Teatr wyciszone są absolutnie wszystkie dźwięki. Nie działa także podświetlanie ekranu podczas podnoszenia nadgarstka. Aby obudzić ekran musisz go dotknąć albo wcisnąć jeden z przycisków. W trybie Teatr nadal będziesz otrzymywał powiadomienia za pomocą wibracji, o ile ich osobno nie wyłączysz.

Jak włączyć tryb Teatr?

 1. Przesuń palcem w górę po tarczy zegarka, by wyświetlić Centrum Sterowania
 2. Stuknij ikonkę z dwiema maskami. Po aktywowaniu funkcji na wyświetlaczu pojawi się ikonka masek.

Funkcja Przykryj, by wyciszyć

Jeśli jesteś na ważnym spotkaniu albo seansie filmowym, zapomniałeś wyciszyć zegarka, a ten zaczyna dzwonić w najmniej odpowiedniej chwili, nie panikuj. Wystarczy, że skorzystasz z funkcji Przykryj, by wyciszyć i sytuacja opanowana. Gdy zegarek zacznie emitować dźwięk, po prostu przykryj dłonią jego ekran na 2 – 3 sekundy i zegarek umilknie. Upewnij się już teraz, czy funkcja Przykryj, by wyciszyć jest na Twoim Apple Watch włączona.

Jak włączyć funkcję Przykryj, by wyciszyć?

 1. Uruchom aplikacje Zegarek na iPhone
 2. Wybierz opcję Dźwięki i haptyka
 3. Przy opcji Przykryj, by wyciszyć przesuń suwak na szare pole

Jak użyć funkcji Przykryj, by wyciszyć?

Aby wyciszyć nadchodzące powiadomienia lub alarm za pomocą Przykryj, by wyciszyć zakryj wyświetlacz dłonią na około 3 sekundy, aż poczujesz pojedynczą wibrację.

Cztery sposoby by „uciszyć” Apple Watch’a