Jak dodać zupełnie nowe tarcze do Apple Watch bez Jailbreak?

Jak dodać zupełnie nowe tarcze do Apple Watch bez Jailbreak?

Jak dodać zupełnie nowe tarcze do Apple Watch bez Jailbreak?

0

W przeciwieństwie do konkurencyjnych smartwatchów, Apple nie grzeszy mnogością dostępnych tarczy na Apple Watch. Okazuje się, że użytkownicy mają dość czekania na oficjalny Watch Store od Apple i stworzyli własny sklep z tarczami dla zegarka Apple, gdzie można pobrać tysiące tarczy i zainstalować na swoim Watchu. Co ważne, bez konieczności wprowadzania urządzenia w tryb Jailbreak. Szybko i bezpiecznie.

 

Tarcze Rolex, Cartier, Patek Philippe, Omega, TAG Heuer, JWC, Hermes czy po prostu z ulubioną marką lub bohaterem filmu. Dzięki JingWatch możesz sobie ustawić dowolną tarczę na zegarku Apple Watch, a nawet zaprojektować swoją i na niej zarabiać w Watch Store JingWatch. Ale po kolei.

Jak dodać FaceStore do naszego Apple Watch? 

FaceStore, czyli sklep z tarczami do zegarka Apple nazywa się JingWatch. Jak możecie się domyślić, nie jest to oficjalne rozwiązanie Apple i zapewne Apple wcale się nie cieszy z jego powstania. Dlatego aby uruchomić JingWatch na naszym iPhonie i podpiętym do niego zegarku, należy wykonać pewną procedurę.

Na obecną chwilę, aby móc dostać się do FaceStore, należy posiadać kod z zaproszenia. W chwili pisania tego artykułu kod, dzięki któremu uda się Wam zarejestrować to:

jingwatch990066

W celu założenia konta, w pierwszym kroku należy z poziomu przeglądarki internetowej Safari w telefonie przejść na adres http://watch.bbqe.com(uwaga, jeżeli korzystacie z VPN, radzę go na chwilę dezaktywować, inaczej strona może Wam się nie uruchomić).

Po uruchomieniu strony odszukujemy zielonego przycisku z napisem Installation. Uruchomi Wam się okno do logowania i rejestracji konta. Nie wypełniacie User ID i Password tylko przechodzicie niżej do Invitation code i wpisujecie jingwatch990066 potwierdzając dotknięciem przycisku CONFIRM.

Telefon zapyta Was czy zainstalować aplikację. Wciskacie Instaluj.

Uruchomi się wczytywanie programu. Oczywiście aplikacja, pomimo że się pojawi jej ikona na tapecie, to nie powoli się uruchomić, gdyż nie pochodzi od zaufanego dostawcy (czytaj Apple). Musimy nadać jej zaufanie.

W tym celu przechodzimy do Ustawienia -> Ogólne – Zarządzanie urządzeniami, a następnie wewnątrz klikamy Ufaj „Xi’an XinJiaXin financial….”. Gotowe.

FaceStore z tarczami staje przed Wami otworem.

Jak założyć konto w FaceStore JingWatch? 

Aby móc pobierać i instalować nowe tarcze przy pomocy aplikacji JingWatch, konieczne jest założenie konta użytkownika. Po uruchomieniu aplikacji JingWatch na telefonie przechodzimy do zakładki Personal i wybieramy Click to Sign Up.

Wymyślamy sobie User ID, podajemy adres mailowy oraz dwukrotnie podajemy hasło, którego chcemy używać. Następnie klikamy Sign Up. Na maila, który podamy przyjdzie wiadomość mailowa z przyciskiem, którego należy użyć do aktywacji konta. Po aktywacji możemy zacząć korzystać z apki. W tym celu wracamy do zakładki Personal i logujemy się podanymi wcześniej przy rejestracji danymi – Loginem i hasłem. Jesteśmy gotowi do instalacji.

Przed zainstalowaniem tarczy… 

Nim jednak zaczniemy instalować tarcze, na naszym zegarku trzeba również zaufać aplikacji JingWatch. Jeżeli nie macie w appce Watch na telefonie ustawionego automatycznego instalowania każdej aplikacji, posiadającej swój odpowiednik na watchOS, musicie jeszcze ręcznie zainstalować aplikację JingWatch.

W tym celu wchodzicie w aplikację Watch na telefonie i zjeżdżacie na sam koniec listy. Na dole będzie aplikacja opisana chińskimi literami. Wchodzimy w nią i przesuwamy przełącznik na Pokazuj na Apple Watch. Następnie na zegarku wybieramy ikonę JingWatch.

Zegarek zapyta nas czy chcemy zaufać temu dostawy. Oczywiście wybieramy Zaufaj. Teraz telefon i zegarek są gotowe na uruchomienie nowych tarczy na Apple Watch.

Jak pobrać nowe tarcze na Apple Watch? 

Na telefonie w aplikacji JingWatch wciskamy czerwony przycisk po środku belki przycisków. Uruchomi nam się FaceStore. JingWatch pozwala na sprzedawania swoich tarczy przez ich sklep, dlatego niestety, ale większość z oferowanych tu tarczy jest płatna.

Są to niewielkie kwoty, które pobierane są z naszego konta na JingWatch. Konto można doładować obecnie na trzy sposoby. Dwa z nich dotyczą chińskiego rynku. Całe szczęście dostępne jest także doładowanie za pomocą PayPal.

Oczywiście możemy korzystać wyłącznie z tarczy dostępnych bezpłatnie. Dziś jest ich sporo, a ich lista wciąż się wydłuża. Po wybraniu czerwonego przycisku możemy wyświetlić rekomendowane tarze na dziś, najlepsze tarcze oraz nowo dodane. To te trzy przyciski w górnej części ekranu. Ponadto dostępna jest także wyszukiwarka po słowach kluczowych – dokładnie nad nimi. Jeżeli jednak chcemy przejrzeć po prostu katalogi z tarczami, musimy przewinąć listę na sam dół do wyświetlenia kafelków.

Kafelki dzielą nam tarcze na kategorie. Jest także jedna, która może Was przynajmniej na początku zainteresować najbardziej – FREE. W niej wszystkie udostępniane tarcze są gotowe do pobrania całkowicie za darmo. Wybieramy więc FREE. Wyświetlona zostanie lista z tarczami dostępnymi za darmo. Wybieramy tę, która nam się spodoba poprzez dotknięcie jej.

Następnie w wybranej tarczy wybieramy przycisk Add to My Faces. Apka zapyta nas czy chcemy ją kupić za 0.

Dotykamy przycisk podświetlony na zielono.

Jak zainstalować nowe tarcze na Apple Watch?

Aby wysłać wybrane tarcze do zegarka i wyświetlić je na jego ekranie należy przejść do zakładki My Faces, a następnie wybrać Manage My Faces.

Z listy wysuniętej z lewej strony wybieramy send/repair/edit/delete. Wyświetlą nam się dodane do naszej listy wszystkie wcześniej wskazane tarcze. Możemy do zegarka wysłać tylko jedną wybraną, kilka lub wszystkie. Aby wysłanie było możliwe, to w chwili, gdy wybierzemy tarcze, klikniemy Apply, a następnie Send to watch, musimy unieść nadgarstek na uruchomionej aplikacji JingWatch na zegarku i wybieramy Send to watch.

W innym wypadku komunikacja może nie zostać nawiązana i pojawi się błąd w aplikacji. Oczywiście w przypadku błędu wystarczy powtórzyć wysyłanie ponownie. Po chwili tarcza się wyświetli na ekranie Apple Watcha.

Jeżeli wybraliśmy kilka tarczy do wysłania, to aby je zmieniać, należy kręcić koronką. Tarcze będą się przełączać.

Czy JingWatch ma jakieś wady? 

Zapewne należy się spodziewać ostrej kontry ze strony Apple, które z kolejną aktualizacją prawdopodobnie zablokuje możliwość korzystania z nieautoryzowanej modyfikacji. Nie warto więc wydawać nie wiadomo jakiej kwoty na nowe tarcze w sklepie Face Store, gdyż nie wiadomo jak długo usługa będzie działać.

Druga sprawa, JingWatch nie działa na zegarku jak fabryczne tarcze, tylko jak aplikacja. Dlatego w chwili, gdy wyłączymy tarcze, aby skorzystać z jakiejś aplikacji, a następnie chcemy znów wyświetlić tarcze, to trzeba znów wybrać aplikacji JingWatch lub skorzystać z multitasking, czyli wybrać uruchomioną w tle appkę przy użyciu klawisza przy koronce.

Jak dodać zupełnie nowe tarcze do Apple Watch bez Jailbreak?

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.