Home Newsy Jak prawidłowo rozparować Apple Watch z iPhone przed zmianą telefonu na nowy
Jak prawidłowo rozparować Apple Watch z iPhone przed zmianą telefonu na nowy

Jak prawidłowo rozparować Apple Watch z iPhone przed zmianą telefonu na nowy

0

Kupiłeś nowego iPhone’a i chcesz do niego podłączyć swój Apple Watch? A możesz chcesz sprzedać swoj Apple Watch? Pamiętaj, że na początek musisz swój zegarek rozparować ze starym iPhone’m. Inaczej ryzykujesz utratę danych oraz problemy z aktywacją zegarka.

 Kilka faktów związanych z parą Apple Watch i iPhone

 • Apple Watch do działania potrzebuje iPhone. Ten gadżet bez wcześniejszego sparowania z telefonem od Apple będzie bezużyteczny.
 • Z jednym iPhone można sparować kilka zegarków Apple Watch
 • Apple Watch może być sparowany z jednym iPhonem na raz. Dlatego nim zaczniesz używać Apple Watch ze swoim iPhone’m  musisz go rozparować ze starym. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał wyczyścić zegarek nim podłączysz go do nowego telefonu, co wiąże się z utratą danych, które są zapisane w Twoim Apple Watch’u.
 • Apple Watch zabezpieczony jest tzw. blokadą aktywacji. Znaczy to, że bez uprzedniego rozparowania z Twoim iPhonem nie będzie można podłączyć twojego zegarka obcego iPhone’a nawet po wymazaniu danych.

Rozparowanie Apple Watch z iPhone’m

Poprawne rozparowanie Apple Watch’a z iPhone’m pozwala przenieść wszystkie dane z zegarka na nowy telefon, a także wyłączyć blokadę aktywacji. Dlatego bardzo ważne jest rozparowanie przed sprzedażą zegarka. Całą procedurę warto zacząć od zrobienia kopii zapasowej danych z twojego zegarka. Niestety nie ma niezależnej funkcji tworzenia kopii zapasowej Apple Watch. Kopia danych z zegarka dołączona jest do kopii danych z iPhone’a.  Utworzenie kopii zapasowej iPhone’a możesz wymusić ręcznie w dowolnym momencie.

Na początek upewnij się, że iPhone i Apple Watch są połączone (oba w zasięgu tego samego Wi-Fi i z włączonym Bluetooth). Następnie uruchom tworzenie backupu iPhone. Przy okazji zostanie też utworzona kopia Apple Watch.

Jak zrobić backup iPhone’a?

 1. Uruchom aplikację Ustawienia na iPhonie, następnie kliknij na swoją wizytówkę widoczną w górnej części ekranu.
 2. Wybierz opcję iCloud, a następnie Backup w iCloud.
 3. Wybierz polecenie Utwórz backup teraz.

Gdy kopia zapasowa została wykonana możesz przystąpić do rozparowania swojego zegarka z telefonem.

Aby rozparować Apple Watch z iPhonem przy użycia iPhone’a:

 1. Na iPhonie, którego zamierzasz przestać używać uruchom aplikację Zegarek, następnie kliknij w ikonę symbolizującą Apple Watch widoczną w górnej części ekranu.
 2. Stuknij ikonkę i, następnie kliknij opcję Rozłącz Apple Watch.
 3. Potwierdź chęć rozparowania klikając na przycisk Rozłącz parę z Apple Watch.
 4. iPhone poprosi i podanie hasła do Twojego Apple ID. Ze względów bezpieczeństwa tylko po podaniu hasła zostanie wyłączone Blokada aktywacji. Bez tego nie będziesz mógł sparować zegarka z nowym telefonem, bez uprzedniego wykasowania całej zawartości Twojego Apple Watch. Proces rozparowania może potrwać kilka minut. Gdy zegarek uruchomi się ponownie, a na wyświetlaczu pojawi się prośba o wybór języka możesz rozpocząć parowanie zegarka z nowym telefonem.

Jak rozłączyć Apple Watch z iPhone’m bez dostępu do iPhone’a?

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie rozparować zegarka z użyciem iPhone’a,  bo Twój stary telefon został skradziony lub zniszczony, jedynym wyjściem jest usunięcie wszystkich danych z zegarka. Bez tego nie podłączysz go do nowego telefonu.

Pamiętaj: proces wymazywania nie deaktywuje Blokady aktywacji. Oznacza to, że Twój Apple Watch może być sparowany wyłącznie z iPhonem na którym aktywne jest Twoje Apple ID. Jeśli na nowym telefonie zaczniesz używać nowego Apple ID, zegarek nie da się aktywować do momentu wyłączenia przez Ciebie blokady aktywacji np. za pomocą serwisu iCloud.com.

Aby wymazać zawartość Apple Watch:

 1. Na zegarku uruchom aplikację Ustawienia i wybierz Ogólne.
 2. Następnie wybierz Wyzeruj i kliknij opcję Wymaż całą zawartość urządzenia. Wprowadź kod dostępu, by rozpocząć wymazywanie.

 3. Gdy zegarek uruchomi się ponownie, a na wyświetlaczu pojawi się prośba o wybór języka możesz rozpocząć parowanie zegarka z nowym telefonem.