Recenzja Audictus Voyager – rewelacyjne słuchawki, które kupisz za grosze!

Recenzja Audictus Voyager – rewelacyjne słuchawki, które kupisz za grosze!

Recenzja Audictus Voyager – rewelacyjne słuchawki, które kupisz za grosze!

0

Tanie słuchawki często mają to do siebie, że nie wyróżniają się niczym szczególnym, albo inaczej to ujmując – bardzo często niczym pozytywnym. Oczywiście, w branży istnieją takie przypadki, które są odstępstwem od reguły, czymś co pokazuje i udowadnia, że można zrobić coś, co będzie zarówno przystępne cenowo, jak i oferowało znacznie więcej, niż sugerowałaby o tym cena.

Jakiś czas temu w moje ręce trafiły (początkowo niczym nie wyróżniające się) słuchawki, które można kupić już w granicach około 150 zł. Audictus Voyager, bo to właśnie one są bohaterem dzisiejszego spotkania. Są to słuchawki w cenie, można powiedzieć, że bardzo niskiej, które oferują, jak się okazuje – bardzo, ale to bardzo dużo.

Konkurencji w tym przedziale nie ma zbyt dużo, zresztą omawiany dziś model to stricte słuchawki przewodowe, które nie wyposażono w moduł łączności bezprzewodowej, co właśnie moim zdanim sprawiło, że okazały się być tak wielkim hitem. Nie problem wypuścić tanie słuchawki bezprzewodowe, które jakością wykonania, wygodą użytkowania i przede wszystkim samym dźwiękiem nie będą się kompletnie wyróżniać. Sztuką jest stworzyć na tyle kompletny i wartościowy produkt, na ile pozwala na to cena, którą przyjdzie zapłacić przyszłemu nabywcy.

Co znajdziemy w zestawie?

Zaczynając od początku, czyli z samego opakowania dowiadujemy się, że producent nie oszczędzał – o ile można to tak napisać w przypadku słuchawek za 150 zł. W zestawie znajdziemy wszystko, co będzie nam potrzebne, aby w pełni cieszyć się słuchawkami – w dzisiejszych czasach można powiedzieć, że to nie do pomyślenia, w końcu jak to, nic nie trzeba dokupować? W słuchawkach za 150 zł? A no tak to, jak widać wszystko można, tylko trzeba chcieć.

Zestaw, oczywiście oprócz samych słuchawek, zawiera sprężynowy kabel aux, który z jednej strony posiada standardowy wtyk jack 3,5 mm zakończony dużym wtykiem jack 6,5 mm.

W słuchawkach mamy dwa wejścia – jeden na dużego jacka i drugi na małego, stąd właśnie zastosowanie takiego rozwiązania z przewodem, gdyż słuchawki mogą być używane z przeznaczeniem „didżejskim”. W opakowaniu nie zabrakło oczywiście standardowego przewodu aux z wbudowanym mikrofonem, który naturalnie ułatwi nam wykonywanie połączeń telefonicznych, gdy podłączymy słuchawki do telefonu.

Gdyby tego było mało to producent dorzucił również pokrowiec na słuchawki w formie worka – bardzo fajny dodatek, który ułatwi transport i dopełnia całość zestawu.

Wygoda użytkowania

Słuchawki konstrukcyjnie umożliwiają na bardzo szeroką możliwość dostosowania ich pod własne preferencje, co tym samym sprawia, że nikt nie powinien mieć problemów z ich dopasowaniem pod siebie. Nauszniki są w pełni ruchome, tak samo uchwyty trzymające przy pałąku. Tym samym są bardzo wygodne, właśnie ze względu na łatwe dostosowanie ich pod kształt naszej głowy.

Pod względem konstrukcyjnym również nie mam zastrzeżeń, bo pomimo wielu ruchomych elementów, całość jest naprawdę bardzo dobrze spasowana, co nie tylko widać, ale i czuć pod palcami, gdy trzyma się je w dłoniach. Pałąk wykonano z plastiku, jednak został on wzmocniony metalową blaszką, która sprawia również, że konstrukcja mocno przylega do głowy, co dla niektórych może być wadą.

Ogólnie rzecz biorąc, użytkując Audictus Voyager nie ma się poczucia strachu i niepewności, czy aby konstrukcja nie rozpadnie się po kilku miesiącach – nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy i jest perfekcyjnie spasowane, a to wszystko w bardzo przystępnej cenie. Aplauz dla producenta się należy!

Dźwięk? W mojej ocenie jest perfekcyjny, a już szczególnie za tą kwotę!

Dźwięk to kwestia czysto indywidualna. Nie da się jednak ukryć, że wielu z nas potrafi stwierdzić, czy słuchawki „grają dobrze, czy też źle”. W przypadku recenzowanego dziś modelu Audictus Voyager, można jednoznacznie napisać, że są to rewelacyjnie brzmiące słuchawki, dlaczego? Przede wszystkim nigdy nie spotkałem się z słuchawkami w tej kwocie, które nie miałyby żadnych szczególnych wad w jakości dźwięku.

W swojej karierze testowałem naprawdę wiele droższych i tańszych modeli popularnych i mniej popularnych słuchawek. Nigdy natomiast nie spotkałem tak „pełnie” brzmiących słuchawek. Bardzo ciężko znaleźć w wydobywającym się dźwięku większych wad.

Może dla kogoś słuchawki zagrają zbyt bardzo basowo, jednak producent nie zapomniał o całej reszcie pasm i zarówno wysokie, jak i średnie tony są bardzo dobrze wyczuwalne. Dźwięk jest jednak na tyle „uniwersalny”, że przypadnie do gustu naprawdę wszystkim, tym samym nadadzą się one do każdego rodzaju muzyki, od mocnych klubowych brzmień, po rocka i jazz kończąc.

Podsumowanie – szukacie dobrych i tanich uniwersalnych słuchawek? Bierzcie w ciemno Audictus Voyager

Znalezienie odpowiednich słuchawek to żmudny proces, a przynajmniej w mojej opinii tak to wygląda. Na rynku znajdziemy kilkaset modeli przeróżnych słuchawek, a znalezienie tych jednych, odpowiednich, które nie wyciągną od nas całej wypłaty to nie lada znalezienie igły w stogu siana. Mimo wszystko, jak dla mnie to właśnie recenzowane dziś Audictus Voyager zasługują na miano najlepszych, tanich słuchawek, którym kompletnie niczego nie brakuje.

Recenzja Audictus Voyager – rewelacyjne słuchawki, które kupisz za grosze!

4.7/5 - (4 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Zawartość opakowania - producent zapewnił wszystko, co będzie nam potrzebne, aby w pełni cieszyć się słuchawkami
  • Wysoka jakość wykonania - solidnej jakości tworzywa sztuczne i pałąk wzmocniony stalową blaszką
  • Szeroka możliwość regulacji i dostosowania się słuchawek do kształtu naszej głowy
  • Dwa wyjścia audio w słuchawkach - mały i duży "jack"
  • Najważniejszy punkt - fantastycznej jakości dźwięk!
  • Bardzo niska cena, patrząc na to, co oferują słuchawki

Wady

  • Brak
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.