Recenzja: Antec Mobile Products Gain – dobre słuchawki bezprzewodowe z możliwością podłączenia innych i cieszenia się bezprzewodową muzyką z iPhone’a
1

Recenzja: Antec Mobile Products Gain – dobre słuchawki bezprzewodowe z możliwością podłączenia innych i cieszenia się bezprzewodową muzyką z iPhone’a

1

Do tej pory kompletnie mi nieznana firma Antec, która znana jest z wysokiej jakości podzespołów i akcesoriów komputerowych, wprowadziła swoje pierwsze produkty przeznaczone do urządzeń mobilnych. Otrzymaliśmy tym ciekawy zestaw słuchawkowy o nazwie gain. Antec sprzedaje swoje produkty pod nazwą a.m.p. Jest to skrót od Antec Mobile Products. Testowany model gain to połączenie słuchawek przewodowych z bezprzewodowymi.

W zestawie znajdziemy słuchawki stereo z krótkim białym przewodem, przewód micro USB, skromną dokumentację i główny moduł bezprzewodowy z pilotem. Do modułu podłączamy słuchawki. Tym samym zyskujemy możliwość słuchania ulubionych utworów transmitowanych z telefonu do słuchawek bezprzewodowo w technologii Bluetooth. Moduł jest odbiornikiem Bluetooth oraz pilotem do obsługi odtwarzacza muzycznego i rozmów głosowych.

Do modułu można podłączyć dowolne słuchawki wyposażone w 3,5 mm wtyk JACK. Jest to ogromna zaleta tego urządzenia, ponieważ nie ogranicza nas do korzystania jedynie z słuchawek dostępnych w opakowaniu. Po krótkim teście tych dołączonych, podłączyłem do modułu studyjne słuchawki DENON AH-C400, przekształcając je w bezprzewodowe słuchawki do mojego iPhone’a.

 

Moduł Antec wyposażony został w klawisze do sterowania odtwarzaniem muzyki, regulacją poziomu głośności oraz do obsługi połączeń głosowych. Nie posiada on jednak certyfikatu Made for iPhone. Mimo to bez większego problemu współpracuję z telefonami marki Apple. Zmiana poziomu głośności na pilocie nie zmienia jego jednak w samym telefonie, lecz jedynie w naszych słuchawkach. Można bez problemu przełączać utwory czy odbierać lub nawiązywać połączenia głosowe. Słuchawki, które znajdziemy w zestawie zostały wyposażone w mikrofon. By móc korzystać z rozmów głosowych na innych słuchawkach, one również muszą być w taki mikrofon wyposażone. Sam moduł Altec nie posiada wbudowanego mikrofonu.

Moduł jest niezwykle lekki i posiada klips umożliwiający zahaczenie go w dowolnym miejscu na ubraniu. Klawisze podświetlane są niebieskim światłem diod LED. Wbudowany akumulator według zapewnień producenta zapewnia 6 godzin słuchania muzyki. Oczywiście czas ten będzie relatywnie krótszy, jeżeli odległość od telefonu będzie duża, a głośność ustawiona na wysokim poziomie.

Same słuchawki, które dołączył producent zszokowały nas pięknem odgrywanych melodii. Płynący z nich dźwięk jest bardzo dynamiczny, czysty i niezwykle głośny. Nie jest im straszny żaden rodzaj gatunku muzycznego, ani poziom głośności. Dzięki kompletowi gumek, można dobrać odpowiednią wielkość słuchawki do naszego kanału słuchowego. Słuchawki bardzo dobrze siedzą w uchu, nie uwierają, gumki są bardzo miękkie.

Zestaw ten bardzo przypadł mi do gustu. Jego cena jest niesłychanie niska. Cena detaliczna tego zestawu to jedyne 129 złotych.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *