0

Apple sprzedało 2 miliony iPhonów 5 w Chinach podczas weekendu!

0

iPhone 5iPhone 5 oficjalnie trafił na chiński rynek w zeszły piątek, czyli 14 grudnia. Przez kolejne dwa dni weekendu, sprzedaż najnowszego smartfona od Apple przekroczyła dwa miliony egzemplarzy! Z wypowiedzi Tima Cooka wynika, że jest to jak na razie najlepszy wynik osiągnięty na azjatyckim rynku. CEO firmy spod znaku nadgryzionego jabłka ma nadzieję, że fala popularności iSłuchawki będzie się dalej rozwijała, bijąc kolejne rekordy.

Chociaż wiele osób obawiało się, że w sklepach zabraknie iPhonów 5 z powodu wyraźnie pomniejszonej liczby dostaw w porównaniu z wcześniejszymi generacjami, to tak naprawdę była to zaplanowana taktyka Apple. Zdecydowana większość sprzedaży została bowiem przerzucona na internetowy system rezerwacji  – gigant z Cupertino zdecydował się na taki krok, aby zapobiec ewentualnym aktom agresji oraz wypadkom, które zazwyczaj mają miejsce w dniu premiery jego urządzeń.

W przedsprzedaży, poprzez sieć China Unicorn, iPhone’a 5 zamówiło jak na razie 300 tysięcy osób! U drugiego operatora, China Telecom, liczba ta była praktycznie porównywalna.

Na sam koniec warto dodać, że do końca bieżącego roku, iPhone 5 dostępny będzie w ponad stu krajach na całym świecie. Jest to więc jak na razie najszybciej i najsprawniej postępująca dystrybucja iUrządzeń od Apple w skali globalnej.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *