Google Maps na iOS!
0

Google Maps na iOS!

0

Google MapsDla wszystkich z Was, którzy dzisiaj odwiedzili iTunes, ogromnym zaskoczeniem musiało być nagłe pojawienie się aplikacji Google Maps zoptymalizowanej pod iOS?a. Chociaż Apple zrezygnowało z korzystania z rozwiązań zaproponowanych przez Giganta z Mountain View, to po ogromnej krytyce ich autorskiej aplikacji Maps, firma spod znaku nadgryzionego jabłka postanowiła ponownie udostępnić googlowski software.

Ma to ostudzić podirytowanie konsumentów Apple i zagwarantować im dostępu do aplikacji lokalizacyjnej, która jest naprawdę dokładna, oferuje doskonałą nawigację krok-po-kroku oraz dostęp do globalnej bazy punktów handlowo-usługowych.

Chociaż od jakiegoś czasu użytkownicy iOS mogli także korzystać z nawigacji Nokia Here, to jak widać, Google Maps cieszy się największym zaufaniem i zainteresowaniem – Apple nie miało więc tak naprawdę wyboru i musiało w końcu podjąć tą decyzję. Inaczej musiałoby się pogodzić z opuszczeniem przez gro userów ich platformy.

Google Maps na iOS nie różni się praktycznie niczym od wersji androidowskiej, jeżeli chodzi o jednak o samą konstrukcję szkieletu i wygląd interfejsu, to przygotowane zostały z myślą o iUrządzeniach. Wydaje nam się wręcz, że wersja apple?owska jest bardziej intuicyjna i pozwala na szybsze wyszukiwanie informacji oraz znalezienie poszukiwanych lokalizacji.

Dostęp do Street View, nawigacja krok-po-kroku i wszystkie inne funkcje Google Maps zostały oczywiście zachowane, dzięki czemu możemy liczyć na o wiele lepszy user-experience niż w przypadku Nokia Here, czy też Maps od Apple, które okazały się prawdziwym niewypałem.

Jeżeli nie macie jeszcze najnowszego Google Maps dla iOS, możecie znaleźć go oczywiście w iTunes (Link).

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *