Apple zdradza szczegóły zabezpieczeń iOS w majowym raporcie
0

Apple zdradza szczegóły zabezpieczeń iOS w majowym raporcie

0

AppleOpublikowany dosyć po cichu, raport firmy Apple za maj 2012 roku, rzuca sporo światła na najważniejsze funkcje zabezpieczeń w platformie iOS oraz opisuje rozległe wysiłki, które przedsiębiorstwo podjęło, aby dokładnie ochronić swój system operacyjny przed zewnętrznymi atakami.

Dwudziestostronnicowy raport, nazwany po prostu ?Bezpieczeństwo iOS? udało się odnaleźć internautom na oficjalnej stronie Apple. Możemy tam przeczytać między innymi, że już w samym rdzeniu platformy zadbano o implementację odpowiednich elementów zabezpieczających. Cały raport skonstruowano tak, aby przekonać klientów korporacyjnych, nie tylko tych komercyjnych, że iOS jest wystarczająco bezpieczną platformą, nawet w przypadku ich ponadprzeciętnych i rozległych potrzeb.

W odniesieniu do architektury całego systemu, Apple opisało między innymi proces bezpiecznego rozruchu systemu, który odbywa się na wszystkich urządzeniach z iOS, a także rzuciło trochę światła na tryb przywracania DFU (Device Firmware Upgrade).

Z raportu dowiedzieć można się między innymi, że kiedy urządzenie z iOS zostaje wyłączone, wtedy przeznaczona do tego aplikacja, wykonywała będzie kod zapisany w pamięci tylko i wyłącznie do odczytu, który znany jest dokładniej jako Boot ROM. Ten niezmienny podczas użytkowania kod tworzony jest jeszcze w procesie wytwarzania procesorów i pozwala na zabezpieczenie urządzeń.

Jeżeli chodzi o inne zabezpieczenia na poziomie samej architektury, to należy wskazać tutaj między innymi personalizację oprogramowania systemowego, co zapobiega degradacji urządzeń z iOS do starszych wersji, certyfikowane kody aplikacji, co uniemożliwia skryptom nieposiadającym certyfikatów, aby działały w tle, czy też przejmowały jakiekolwiek procesy systemowe.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *