0

Modyfikacja algorytmów wyszukiwania w sklepie z aplikacjami Apple?

0

App StoreDeveloperzy, którzy publikują swoje aplikacje w App Storze Apple, zgłaszają w ostatnim czasie coraz częściej, że wyniki wyszukiwania uległy drastycznej zmianie, co może być rezultatem modyfikacji sposobu podliczania liczby pobrań oraz rozpoznawania poszczególnych fraz. Podczas gdy poprzednie wyniki wyszukiwania w App Store, zwracały główną uwagę na nazwy oraz słowa kluczowe aplikacji, obecnie liczyć możemy na bardziej dokładne, zorientowane tematycznie rezultaty przeglądania zasobów internetowego sklepu.

Jak wygląda to w praktyce? W przypadku gdy wpiszemy w wyszukiwarce daną frazę, może okazać się, że na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania pokażą się nam nie te aplikacje, które dokładniej jej odpowiadają, tylko te, które cieszą się większą popularnością wśród userów i były częściej pobierane. Pokazuje to wyraźnie, że Apple kładzie coraz większy nacisk na liczbę unikatowych kopii ściągniętych z ich sklepu.

Zmiany w funkcjonowaniu wyszukiwarki App Store mogą być spowodowane wcześniejszymi implementacjami przejętego przez Apple oprogramowania Chomp, informacja ta jednak nie została jeszcze oficjalne potwierdzona. Chomp jest aplikacją wyszukiwarką, która powstała w celu ułatwienia przeszukiwania ogromnych zasobów App Store’a, który w ostatnim czasie został wręcz zalany sporą ilością oprogramowania. Usługa była wcześniej dostępna także na Androida, Apple postanowiło jednak zablokować dostęp do niej w kwietniu.

Na początku czerwca, dostępnych było 650 tysięcy aplikacji, z czego aż 225 tysięcy przygotowanych zostało z myślą o iPadzie. Łączna liczba wszystkich pobrań dla sklepu od Apple przekroczyła niedawno 30 miliardów, co dało developerom łączny zysk w wysokości 5 miliardów dolarów!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *