0

iMac bez wyświetlacza Retina?

0

RetinaWedług jednego z developerów Instapaper, a dokładniej mówiąc Marco Armenta, Apple nie ma zamiaru umieszczać wyświetlaczy Retina w modelach iMac?ów, które zadebiutować mają w tym roku. Firma chce poczekać do przyszłego roku i dopiero wtedy umieścić wyświetlacze wysokiej rozdzielczości w większej ilości swoich komputerów.

Według ?różnych źródeł? odświeżona wersja iMac?a ma pojawić się w późniejszym okresie bieżącego roku, najprawdopodobniej w pierwszych miesiącach jesieni, jednak bez tak dobrego pod względem jakości ekranu, jakiego doczekały się wypuszczone niedawno MacBooki Pro. Jeżeli informacja podana przez Marco Armenta jest prawdziwa, to w takim razie, wszystkie plotki odnośnie wyświetlaczy Retina w iMacach były wyssane z palca.

Powodem takiej decyzji firmy Apple może być między innymi wysoki koszt przygotowania posiadających ponad dwadzieścia lub nawet ponad dwadzieścia pięć cali paneli Retina – należy przypomnieć, że koszt produkcji wyświetlacza dla posiadającego 15.4 cala MacBooka Pro wyniosł 150 dolarów. W przypadku monitorów dwudziestosiedmiocalowych, koszty byłyby niepomiernie większe. Arment wierzy jednak, że celem Apple jest wprowadzenie wyświetlaczy Retina we wszystkich kolejnych rodzinach swoich produktów i prędzej, czy później, na pewno to nastąpi.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *