Samsung w pogoni za Retiną
0

Samsung w pogoni za Retiną

0

Od czasu, kiedy Apple zaprezentowało rewelacyjny wyświetlacz Retina, obecny na razie w iPhonie 4, konkurencja bezradnie rozłożyła ręce, ponieważ wszystkie inne ekrany wypadały naprawdę blado w porównaniu z tym ekranem.

Tym jednak, kto od początku dopominał się konfrontacji z Retiną był Samsung. Po produkcji wyświetlaczów AMOLED głośno mówił, że są one nieznacznie gorsze od Retiny, a pobierają dużo mniej energii, przy lepszym kontraście i wyrazistszych kolorach.
O ile o kontrast i kolory można by się sprzeczać, o tyle kwestia oszczędności baterii nie podlega dyskusji.
Wszystko wskazuje jednak na to, że Samsungowi nie wystarczy taka przewaga, i zapowiada nową rodzinę wyświetlaczy, której produkty mają być pod każdym względem lepsze od tych prezentowanych przez Apple.

Warto przypomnieć, że wyświetlacz iPhone’a 4 osiąga najlepszy jak do tej pory wynik 326 DPI. Jest to za dużo, aby gołym okiem dostrzec piksele na ekranie, ale za mało, aby Samsung nie postanowił zapowiedzieć czegoś lepszego. Jego nowe wyświetlacze LCD na początku roku 2015 (ciekawe czy do tego czasu Apple nie wprowadzi nowych standardów) mają osiągnąć wartość 400 DPI.

Długo Samsung każe nam czekać na ten ?cud techniki?. I chyba wszystkim wyda się prawdopodobne założenie, że do tego czasu pojawić się może kolejne dziecko Apple, które Samsung postanowi gonić, głośno prezentując się jako godnego konkurenta w tej dziedzinie.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *