Kolejny spór Apple i Samsunga
0

Kolejny spór Apple i Samsunga

0

Stosunki Apple i Samsunga się znacznie pogorszyły, i mimo że jeszcze nie dawno nic na to nie wskazywało wygląda na to, że obie firmy czeka długa rozprawa patentowa.

Tym razem to Apple pozwało Samsung, za kopiowanie technologii i stylu firmy w produkcji nowych telefonów i tabletów. Apple wymienia Galaxy 4G S, Epic 4G, Nexus S i Galaxy Tab jako produkty Samsunga naruszające ich własności intelektualne. Apple wytyka na przykład, że telefon Galaxy S jest zbyt podobny do iPhone’a, a interfejs TouchWiz momentami do słudzenia przypomina iOS. Całokształt określony został jako rażące naruszenie technologii Apple.

Zobaczymy jak do powyższych oskarżeń odniesie się Samsung. Może on dyskutować, broniąc swoich racji, lub uznać że jego ostatnie produkty rzeczywiście naruszają własność Apple i spełnić wymagania finansowe tej firmy.

Warto podkreślić przy tej okazji, że Samsung stale zaopatrza Apple w części i urządzenia, w tym w półprzewodniki, procesory A4 i A5, wyświetlacze do niektórych urządzeń, czy pamięci flash. Mimo wszystko Apple nie obawia się bronić własnych interesów, pozywając swojego największego dostawcę.

Odpowiedź Samsunga w tej sprawie, i ewentualnie kroki zmierzające do pogodzenia obu firm poznamy zapewne w najbliższym czasie.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *