Home Newsy Apple wprowadzi licencje dla Motorli i Samsunga na swoje technologie?
Apple wprowadzi licencje dla Motorli i Samsunga na swoje technologie?
0

Apple wprowadzi licencje dla Motorli i Samsunga na swoje technologie?

0

AppleSteve Jobs z całą pewnością przewraca się w grobie, widząc to, jak drastycznej zmianie ulega polityka firmy Apple. Okazało się, że gigant z Cupertino jest gotowy zaoferować umowy licencyjne Samsungowi oraz Motoroli, ponieważ po latach sporów i procesów sądowych z powodu naruszania patentów, próbuje wszystkie z nich rozstrzygnąć pokojowo. Według źródeł ze środowiska Apple, jest tutaj mowa o prowizji w wysokości od 5 do 15$ od każdego pojedynczego urządzenia lub od 1 do 2.5% rocznych przychodów netto ze sprzedaży wygenerowanych przez azjatyckie przedsiębiorstwa.

Działanie Apple dziwi tym bardziej, że podane przed chwilą stawki są niezwykle podobne do tych, które przedstawiciele firmy jeszcze niedawno nazywali ?nierozsądnymi? podczas pertraktacji o przyznanie licencji patentowych, prowadzonych z Motorolą. Jest to naprawdę dziwne posunięcie amerykańskiej firmy, która pod rządami Steve’a Jobsa zrobiłaby wszystko, aby utrudnić rozwój Androidowi oraz konkurencji. Teraz, nie chodzi już o usuwanie konkurencyjnych produktów z półek sklepowych, ponieważ wydaje się to nie przynosić rezultatów, ale o zgarnięcie jak największych sum, dzięki podpisanym licencjom.

Niedawne pozwy Apple nie były tak skuteczne, jak zazwyczaj, więc może to spowodowało zmianę zdania przedstawicieli przedsiębiorstwa. Pytanie tylko, czy Motorola i Samsung przyjmą w tym momencie ofertę? Czy pertraktujący powinni unieść się dumą i honorem, czy też skorzystać z nadarzającej się szansy?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *