Nowe komputery Apple iMac

Nowe komputery Apple iMac

0

Komputery iMacFirma Apple zaktualizowała dzisiaj linię komputerów iMac, wyposażając je w czterordzeniowe procesory następnej generacji, nowe potężne układy graficzne, przełomową i ultraszybką technologię I/O Thunderbolt oraz nowe kamery FaceTime HD. Nowy iMac jest do 70% szybszy, a nowa grafika zapewnia 3 razy większą wydajność w porównaniu do poprzedniej generacji.

Nowe komputery iMac wyposażono w czterordzeniowe procesory Intel Core i5. Opcjonalnie klienci mogą wybrać procesor Core i7 3.4 GHz. Te procesory następnej generacji posiadają zintegrowany kontroler pamięci, dzięki któremu zapewniają krótki czas reakcji i stanowią potężne narzędzie do szybkiego kodowania i dekodowania wideo. Dzięki nowym układom graficznym AMD Radeon HD, nowy iMac posiada najpotężniejszą grafikę zamontowaną jak dotąd w komputerach all-in-one.

iMac to pierwszy komputer stacjonarny na świecie wyposażony w przełomową technologię I/O Thunderbolt. Model 21.5-calowy posiada jeden port Thunderbolt, a model 27-calowy został wyposażony w dwa porty, zapewniając tym samym jeszcze większe możliwości rozbudowy. Stworzony przez firmę Intel, we współpracy z Apple, Thunderbolt zapewnia niespotykane dotąd w komputerach all-in-one możliwości rozbudowy. Dzięki dwukierunkowym kanałom, z których każdy oferuje szybkość transmisji do 10 Gb/s, Thunderbolt bezpośrednio przedłuża magistralę PCI Express do bardzo wydajnych zewnętrznych urządzeń peryferyjnych, takich jak macierze RAID, a za pośrednictwem adapterów może obsługiwać konsumenckie urządzenia FireWire i USB oraz sieci Gigabit Ethernet. Thunderbolt obsługuje również interfejs DisplayPort dla ekranów wysokiej rozdzielczości i współpracuje z istniejącymi adapterami dla ekranów HDMI, DVI oraz VGA. Oczekuje się, że technologia Thunderbolt, dostępna swobodnie do implementacji w systemach, kablach i urządzeniach, zdobędzie dużą popularność jako nowy standard wydajnego I/O.

Komputery iMac wyposażono w kamerę FaceTime HD oraz stworzone przez Apple, innowacyjne oprogramowanie FaceTime, które raem zapewniają ostre, panoramiczne rozmowy wideo dla całej rodziny. Nowa kamera umożliwia prowadzenie rozmów wideo w wysokiej rozdzielczości pomiędzy posiadaczami wszystkich komputerów Mac wyposażonych w kamerę FaceTime HD, oraz rozmów wideo w standardowej jakości z właścicielami innych komputerów Mac wyposażonych w procesory Intel, a także posiadaczami telefonów iPhone 4, iPadów 2 i aktualnej generacji iPodów touch. Komputery iMac nadal oferują typową dla siebie aluminiowo szklaną konstrukcję, wspaniały wyświetlacz IPS o wysokiej rozdzielczości, podświetlany diodami LED, czytnik kart SD oraz do wyboru Magic Mouse lub Magic Trackpad.

Zgodnie z proekologiczną polityką Apple, komputery stacjonarne Apple należą do najbardziej ekologicznych konstrukcji. iMac spełnia najsurowsze normy Energy Star 5.2 oraz uzyskał status EPEAT Gold.** Nowy iMac wykorzystuje wyświetlacze z podświetlaniem LED, wolne od rtęci i zbudowane z użyciem szkła pozbawionego arsenu. Wewnętrzne podzespoły i kable w modelach iMac nie zawierają PVC i bromowanych środków, zmniejszających palność. Do ich budowy wykorzystuje się znaczne ilości przetworzonych materiałów, a sama konstrukcja i opakowanie charakteryzują się bardzo efektywnym wykorzystaniem surowców.

Każdy Mac wyposażony jest w najbardziej zaawansowany na świecie system operacyjny Mac OS X Snow Leopard oraz innowacyjny pakiet aplikacji iLife, służący do zarządzania zdjęciami, tworzenia filmów oraz nagrywania muzyki i nauki gry na instrumentach. Snow Leopard to produkt, za którym stoi dziesięć lat nieustannych prac nad systemem OS X. Snow Leopard zawiera Mac App Store, który pozwala odnaleźć nowe ciekawe aplikacje dla Twojego komputera Mac. W skład pakietu iLife 11 wchodzi aplikacja iPhoto do łatwego porządkowania i zarządzania zdjęciami; edytor filmów iMovie z wieloma potężnymi i łatwymi w obsłudze funkcjami, takimi jak Precyzyjna Edycja, stabilizacja wideo i zaawansowane mechanizmy przeciągania i upuszczania; a także GarageBand, czyli program, który w zupełnie nowy sposób uczy gry na pianinie i gitarze.

Ceny i dostępność:
Nowa linia komputerów iMac jest już dostępna w sprzedaży za pośrednictwem autoryzowanych resellerów Apple. Nowy 21.5-calowy iMac jest dostępny w dwóch konfiguracjach: z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 2.5GHz, układem graficznym AMD Radeon HD 6750M i dyskiem twardym o pojemności 500GB lub z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 2.7 GHz, układem graficznym AMD Radeon HD 6770M i dyskiem twardym o pojemności 1TB. Nowy 27-calowy iMac jest dostępny w 2 konfiguracjach: z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 2.7GHz, układem graficznym AMD Radeon HD 6770M i dyskiem twardym o pojemności 1TB lub z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 3.1GHz, układem graficznym AMD Radeon HD 6970M i dyskiem twardym o pojemności 1TB.

Opcje dostępne na zamówienie obejmują szybsze procesory Intel Core i7 taktowane do 3.4GHz, pojemniejsze dyski twarde do 2TB, dysk SSD o pojemności 256GB, dodatkową pamięc operacyjną i rozszerzoną ochronę AppleCare. Dodatkowe informacje techniczne, opcje rozbudowy i akcesoria dostępne są na stronie www.apple.com/pl/imac.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *