Home Newsy RBC podnosi cenę akcji Apple do 525$ z powodu ?iPhonowego szaleństwa?
RBC podnosi cenę akcji Apple do 525$ z powodu ?iPhonowego szaleństwa?
0

RBC podnosi cenę akcji Apple do 525$ z powodu ?iPhonowego szaleństwa?

0

AppleBank inwestycyjny RBC, podwyższył dzisiejszego ranka cenę docelową akcji firmy Apple z 500$ do 525$, zakładając, że firma wyraźnie podwyższy swoje słupki na Wall Street w pierwszym kwartale finansowym roku 2012 i zaoferuje inwestorom dobre perspektywy na kolejne kwartały.

Analityk Mike Abramsky, odpowiedzialny za podjęcie decyzji o podniesieniu cen pojedynczej akcji firmy stwierdził, że Apple w obecnym roku uzyska ponad 40 miliardów przychodu i 11 miliardów dolarów czystego zysku. RBC wierzy, że Wall Street pozytywnie zareaguje na najnowsze wyniki, chociaż są one bardziej optymistyczne niż te oficjalnie podawane. Szał na rynku jaki wywołała najnowsza generacja iPhone?ów wskazuje jednak, że podstawy ku tak dobrym prognozom są dosyć solidne.

RBC oczekuje, że Apple w swoim raporcie odnośnie wysokości sprzedaży w świątecznym kwartale informacji o dystrybucji ponad 13 milionów iPadów oraz ponad 5 milionów MacBooków. Wyraźnie pokazuje to dominację firmy spod znaku nadgryzionego jabłka na rynku i że w najbliższym czasie z pewnością nie zostanie ona zagrożona.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *