Home Newsy Nowa generacja baterii zastosowanych w iPadzie 3 zrewolucjonizuje zasilanie urządzeń mobilnych?
Nowa generacja baterii zastosowanych w iPadzie 3 zrewolucjonizuje zasilanie urządzeń mobilnych?
1

Nowa generacja baterii zastosowanych w iPadzie 3 zrewolucjonizuje zasilanie urządzeń mobilnych?

1

Nowy iPadNowy iPad to nie tylko produkt o dziwnej nazwie, ale także świetny przykład zastosowania kilku ciekawych nowinek technologicznych – oprócz ogromnej ilości pikseli ?wciśniętych? w wyświetlacz, charakteryzuje się także wytrzymałą baterią. Pomimo całkowicie nowego CPU i pożerającego duże ilości energii chipsetu LTE, iPad i tak jest w stanie nieprzerwanie działać przez dziewięć godzin z włączoną obsługą 4G. Jak oni to robią?!

Gigant z Cupertino zwiększył pojemność akumulatora o co najmniej 70%, a później pomniejszył go do takich rozmiarów, aby bez problemu zmieścił się we wnętrznościach Nowego iPada. Niektóre źródła podają, że bateria posiada pojemność prawie 12000mAh co w porównaniu z iPadem 2, którego akumulator mógł się poszczycić 6994mAh, jest naprawdę znaczącą różnicą. Apple udało się osiągnąć nigdy wcześniej niespotykany poziom gęstości baterii, co może rzeczywiście doprowadzić do zrewolucjonizowania zasilania nie tylko tabletów, ale także laptopów i telefonów.

Co powiecie na MacBooki i iPhone?y wykorzystujące tą samą technologię i mogą działać bez standardowego źródła zasilania przez cały dzień, a nawet i dłużej? Jeżeli Nowy iPad mężnie znosi zapotrzebowanie na energię łączności LTE, to możemy spodziewać się, że technologia ta wkrótce stanie się standardem w produktach od Apple. Jedyne co nas ciekawi, to czy z powodu tak dużej pojemności baterii znacznie zwiększa się czas jej ładowania, czy też nie.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *