Home Newsy Dobra passa Apple na giełdzie dobiegła końca? Spadek wartości akcji o 4,15%
Dobra passa Apple na giełdzie dobiegła końca? Spadek wartości akcji o 4,15%
0

Dobra passa Apple na giełdzie dobiegła końca? Spadek wartości akcji o 4,15%

0

Apple Ceny akcji Apple w przeciągu ostatniego tygodnia przesunęły się drastycznie w dół i po ponad pięćdziesięciu dwóch tygodniach, kiedy osiągnęły cenę 644 dolarów, w czasie zamknięcia wczorajszej sesji kosztowały już 580$. Było to spowodowane spadkiem, który wyniósł ponad 25$ i okazał się jednym z największych w dotychczasowej historii firmy Apple podczas gry na giełdzie.

Cena akcji firmy spod znaku nadgryzionego jabłka jest nadal bardzo wysoka, powróciła do poziomu cen, które ostatnio mogliśmy zanotować w połowie marca. Sytuacja ta może jednak zaniepokoić, gdyż akcje Apple stale i gwałtownie wzrastały z pułapu 411$ od początku stycznia, co było efektem spektakularnych wyników sprzedaży zanotowanych przez przedsiębiorstwo.

Niektóre raporty przypisywały będą spadek do plotek, które zapoczątkował analityk firmy BITG, z resztą o polskim nazwisku, a mianowicie Walter Piecyk. W zeszłym tygodniu, w odróżnieniu od innych, wydał Apple mniej korzystną opinię, opierając swoją decyzję na obawie, że pozostali operatorzy komórkowi zaczną w końcu rezygnować z możliwości dystrybucji iPhone’a z powodu konieczności uiszczenia zbyt wysokich opłat. Obojętnie co by nie spowodowało tego sporego załamania ceny akcji Apple, jedno jest pewne – cały czas znajdują się one na wysokim poziomie i ponownie żałuję, że nie jestem właścicielem przynajmniej kilku 😉

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.