24 lipca Apple opublikuje listę przychodów za trzeci kwartał fiskalny 2012 roku
0

24 lipca Apple opublikuje listę przychodów za trzeci kwartał fiskalny 2012 roku

0

AppleWczorajszego dnia, Apple zapowiedziało, że 24 lipca opublikuje raport, w którym znajdą się szczegółowe informacje dotyczące przychodów firmy za trzeci kwartał, w roku fiskalnym 2012. Informacja ta pojawiła się na jednej ze stron firmy, razem z adnotacją o telekonferencji, która rozpocznie się o drugiej po południu czasu lokalnego i która transmitowana będzie na żywo (bezpośredni link: https://www.apple.com/quicktime/qtv/earningsq312 ).

Ostatni raport odnośnie przychodów Apple, przyniósł ze sobą kolejne rekordowe wyniki finansowe i potwierdził, że był to najlepszy okres w całej historii firmy, ustępując wynikami jedynie okresowi świątecznemu z zeszłego roku. Zyski w przeciągu trzech kolejnych miesięcy były o 94% wyższe, dzięki mocnej sprzedaży iPhone’a oraz iPada. Sprzedaż komputerów Mac również osiągnęła rekordowy pułap.

Po zaprezentowaniu MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina oraz po odświeżeniu całej linii komputerów osobistych od Apple, nie mówiąc już o zaprezentowaniu całkowicie nowych produktów oraz usług, wielu spodziewa się, że obecny okres rozliczeniowy okaże się jeszcze korzystniejszym dla firmy, przynosząc najwyższy, czysty zysk w historii, nie tylko jeżeli chodzi o Apple, ale także wszystkie pozostałe spółki, notowane na giełdzie. Pytanie tylko, czy gigant z Cupertino będzie w stanie utrzymać się powyżej poziomu 500 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej – zazwyczaj bowiem firmy, które przekraczają tenże pułap, zaczynają dostrzegać znaczne spowolnienie wzrostu.

Na koniec warto podkreślić, że na chwilę obecną akcje Apple wyceniane są na 595.52$, kapitalizacja rynkowa wynosi natomiast bagatela 554.04 miliarda dolarów!

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *