0

Apple bije kolejne rekordy ? ceny akcji wyższe od Google, kapitalizacja rynkowa sięgnęła 590mld dolarów!

0

AppleCena akcji filmy Apple przed zamknięciem wczorajszej sesji na giełdzie znowu poszła znacznie w górę i obecnie wynosi już 633$, co pozwoliło przedsiębiorstwu spod znaku nadgryzionego jabłka osiągnąć ostatecznie wynik lepszy od Google. Co do samego poziomu kapitalizacji rynkowej to wynosi on na chwilę obecną 590 miliardów dolarów, czyli prawie trzy razy więcej niż w przypadku giganta z Mountain View.

Podczas gdy dwa konkurujące i jednocześnie współpracujące z sobą firmy technologiczne posiadają obecnie prawie identyczne ceny swoich akcji, to Apple w przeciągu ostatnich dwóch lat zanotowało wzrost o 160%! W tym samym czasie Google zanotowało jedynie dwunastoprocentowy przyrost.

Jeżeli chcielibyśmy porównać budżet jaki obecnie posiada Apple, to musielibyśmy zsumować wartość Google, HP, Dell, RIM, Microsoftu, Nokii, Intela oraz Motoroli – pomimo tego, cały czas zostałoby nam kilka wolnych miliardów dolarów do wydania.

Pięć lat temu, wynik finansowy Apple wyniósł ponad 75 miliardów dolarów, kiedy to zaprezentowany został pierwszy iPhone i firma zaczęła budowę swojej potęgi na rynku urządzeń mobilnych, które są jednym z głównych powodów tak dynamicznie wzrastających zysków. Pytanie tylko, czy dobra passa będzie trwała w nieskończoność, czy w końcu się skończy?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *