Home Newsy Pozew przeciwko Apple i Google z powodu StreetView
Pozew przeciwko Apple i Google z powodu StreetView
0

Pozew przeciwko Apple i Google z powodu StreetView

0

Street ViewZarówno Google jak i Apple zmierzyć będą musiały się w najbliższym czasie z pozwami sądowymi, które dotyczyły będą niezwykle popularnej usługi Street View, która wbudowana jest w poszczególne urządzenia z iOS, a oprócz tego stanowi jedną z najważniejszych funkcji Map Google. Rozwiązanie narusza jednak ponoć techniki w zakresie interaktywnych technologii mapowania, co może pociągnąć za sobą dosyć sporą listę procesów odnośnie praw do patentów.

W skardze złożonej w piątek w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Floryda, firma PanoMap Technologies stwierdza, że korzystanie przez Apple ze Street View od Google w urządzeniach takich jak iPhone, iPad oraz iPod, narusza istniejące patenty, które opisują podobną formę nawigacji opartą na obrazie.

PanoMap opiera swoją skargę o patent o numerze 6,653,529 zatytułowany ?interaktywny system wyświetlania szczegółowego wyglądu okolicy i kierunków na obrazach panoramicznych? i liczy na potrójne odszkodowanie od dwóch gigantów technologicznych twierdząc, że przedsiębiorstwa posiadały informacje o istniejącym patencie, zanim miejsce miało jego naruszenie.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *