0

Import i eksport iPadów do Chin może zostać zablokowany z powodu pozwu sądowego

0

iPadWiększość z was słyszała już z pewnością o walce sądowej pomiędzy Apple i chińską firmą Proview, której efektem była utrata praw do znaku towarowego ?iPad? przez amerykańskiego giganta na terenie Chin. Proview korzystał z tegoż właśnie znaku od 2000 roku, ostatecznie jednak sprzedał go za pośrednictwem zależnych spółek – chiński sąd nie uznał jednak tej transakcji jako wiążącej, Apple działało więc tak naprawdę cały czas niezgodnie z prawem.

Jak informowaliśmy was przedwczoraj, władze już rozpoczęły konfiskatę iPadów w sklepach i punktach handlu detalicznego. Do tej pory zajęto już kilkaset urządzeń, Proview jednak najwyraźniej to nie wystarczy, firma zarządzała bowiem od chińskiego rządu zablokowania zarówno importu jak i eksportu popularnego tabletu. Apple cały czas zachowuje swoje oficjalne stanowisko twierdząc, że zakupił prawo do nazwy od Proview w dziesięciu krajach w pełni legalnie ? jednym z tych krajów są właśnie Chiny.

Warto zauważyć, że iPady produkowane są przez chińską firmę Foxconn, która posiada swoje zakłady także w Brazylii. Wyobraźmy sobie, że zakaz wywozu urządzeń Apple z terenu Chin spowodowałby, że dziesiątki milionów modeli iPadów utknęłyby na Dalekim Wschodzie i nie byłyby w stanie dotrzeć do innych części świata. Czy według was jest to w ogóle możliwe?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *