Apple gotowe do rozpoczęcia batalii sądowej w Chinach
0

Apple gotowe do rozpoczęcia batalii sądowej w Chinach

0

iPadPo długim okresie kontrowersji, narad, procesów legislacyjnych oraz zakazów sprzedaży w niektórych sklepach, Apple jest ostatecznie gotowe do rozliczenia się z chińską firmą Proview odnośnie praw do znaku towarowego iPada. Jak z pewnością większość was kojarzy, Proview posiada w swojej ofercie produkt dokładnie o takiej samej nazwie jak firma spod znaku nadgryzionego jabłka, który wyprodukowany został lata przed premierą należącego do Apple tabletu.

Pomimo tego, że Proview już praktycznie nie istnieje, nie posiada bowiem swojej głównej siedziby oraz pracowników, Amerykanie i tak zdecydowali się na złożenie wniosku do sądu o rozpoczęcie procesu. Znak towarowy został najprawdopodobniej sprzedany firmie trzeciej, która następnie odsprzedała go Apple, ale chińskie władze nie uznają takiego przebiegu spraw. Chociaż prawo do nazwy iPad zostało sprzedane w większości krajów, to Proview utrzymuje, że nie pozbył się praw do znaku towarowego na terenie swojego rodzimego kraju.

Apple jest jednak otwarte na negocjacje i prawnik Proview, Xie Xianghui stwierdził, że nastawienie jest jak najbardziej pozytywne. Z całą pewnością w ostateczności zobaczymy kontrakt, którego podpisanie zaowocuje zdobyciem sporej ilości pieniędzy przez wszystkich związanych z tematem.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *