Home Newsy Nowe spojrzenie Apple na standardowe klawiatury ? czy będą jeszcze cieńsze?
Nowe spojrzenie Apple na standardowe klawiatury ? czy będą jeszcze cieńsze?
0

Nowe spojrzenie Apple na standardowe klawiatury ? czy będą jeszcze cieńsze?

0

patentApple przymierza się coraz ambitniej do odebrania kolejnych milimetrów szerokości swoim notebookom, co uczyniłoby je jeszcze cieńszymi i lżejszymi – wszystko to za sprawą próby innowacyjnego i całkowicie świeżego podejścia do klawiatur i znanego nam wszystkim dobrze sposobu wprowadzania tekstu.

Zainteresowanie firmy przerobieniem klawiatur, zostało ujawnione w nowym wniosku patentowym złożonym w tym tygodniu. Wniosek zatytułowany ?Jednouchwytowy mechanizm dla klawiatur? opisywać będzie kilka sposobów pozwalających na zmniejszenie wielkości klawiatury bez wpływu na jej standardową wydajność.

We wniosku znajdujemy także informacje, że wielkość obecnych klawiatur jest wyzwaniem dla Apple, jako, że przedsiębiorstwo cały czas próbuje wypuszczać na rynek lżejsze, cieńsze i bardziej atrakcyjne urządzenia.

Każdy klawisz nowej klawiatury Apple, miałby opierać się na malutkiej wypustce, która stworzona może zostać z dowolnego materiału (w dzisiejszych czasach jest to zwykle guma). Dodatkowe zastosowanie systemu małych dźwigni spowodowałoby, że przed każdym naciśnięciem klawisza odczuwać będziemy delikatny opór ze strony klawiatury. Warto podkreślić również, że dzięki nowemu rozwiązaniu możliwe będzie zredukowanie skoku klawiszy do zaledwie dwóch dziesiątych milimetra!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *