Home Newsy Apple zamierza wysłać na emeryturę złącza dokujące swoich urządzeń mobilnych?
Apple zamierza wysłać na emeryturę złącza dokujące swoich urządzeń mobilnych?
0

Apple zamierza wysłać na emeryturę złącza dokujące swoich urządzeń mobilnych?

0

Złącze dokująceWczorajszego dnia, w sieci pojawiła się plotka, jakoby Apple zamierzało zastąpić zasłużone, 30-pinowe złącze dokujące dobrze znane nam z iPhone?ów, iPadów oraz iPodów, mniejszym i zajmującym mniej miejsca kablem, którego debiutu możemy spodziewać się już w następnej generacji smartfonów przedsiębiorstwa.

Bliżej nieokreślone źródła podały, że do zmiany tej przygotowywano się już w przypadku iPhona 4, gdzie próbowano wygospodarować miejsce na większą baterię. Oszczędność poszła wtedy dalej i wewnętrzna antena została przeniesiona do krawędzi urządzenia, co powodowało dobrze nam wszystkim znane problemy z nawiązywaniem połączeń.

Innym czynnikiem jest rola złącza dokującego podczas transferu danych. Wraz z pojawieniem się iCloud, AirPlay oraz ?energio-żernego? Bluetooth 4.0, kolejny iPhone będzie mógł potrzebować kabla tylko i wyłącznie w celach naładowania akumulatora.

Nie jest do końca jasne, co stanie się z ogromnym ekosystemem przygotowanym pod obecne produkty iDevice, który okazuje się być niezwykle lukratywnym interesem zarówno dla samego Apple jak i firm trzecich i który stanie się najprawdopodobniej przestarzały z powodu przeprojektowanego złącza.

Jak na razie nie udało nam się uzyskać żadnych bardziej szczegółowych informacji i należy podkreślić, że wyżej podane opierają się tylko i wyłącznie na pogłoskach i mogą nie mieć nic wspólnego z prawdą. Pomijając jednak ten fakt, czy sądzicie, że zastosowanie mniejszych i zgrabniejszych kabli pozwalających na połączenie urządzeń mobilnych z komputerem, czy też innym źródłem energii, będzie dobrym rozwiązaniem?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *