Home Newsy Amerykańskie AFSOC anuluje dużą dostawę iPadów 2
Amerykańskie AFSOC anuluje dużą dostawę iPadów 2
0

Amerykańskie AFSOC anuluje dużą dostawę iPadów 2

0

AFSOCUnited Air Force Special Operations Command (Dowództwo Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych, w skrócie AFSOC), podało wczoraj informację, że rezygnuje całkowicie z zamówienia na 2861 tabletów iPad 2, które miały stać się częścią elektronicznych toreb lotniczych.

Raport na jednej ze stron rządowych, a mianowicie nextgov.com podaje, że decyzja taka zapadła na dwa dni po uzyskaniu informacji o tym, że jednym z elementów oprogramowania przystosowanego dla potrzeb sił powietrznych byłby przygotowany przez Rosjan program do bezpiecznego przeglądania dokumentów, a mianowicie GoodReader.

Nie ma dowodów, że aplikacja była główną przyczyną podjęcia decyzji o zaniechaniu jak na razie inicjatywy z elektronicznymi torbami, jednakże niektórzy wojskowi oficjele, mieli zadecydować o nieużywaniu rosyjskiego oprogramowania, ze względu na obawę, że tajność ważnych danych o znaczeniu strategicznym będzie zagrożona.

Na tenże przykład, Michael McCarthy, odpowiedzialny w amerykańskiej armii za projekty angażujące urządzenia mobilne, otwarcie powiedział, że nie chciałby narażać końcowych użytkowników na konieczność korzystania z oprogramowania wdrażanego, rozwijanego, utrzymywanego oraz aktualizowanego w Rosji.

Rzeczniczka prasowa AFSOC, kapitan Kristen Duncan, powiedziała, że cały czas trwają prace oraz badania nad możliwością opracowania programu elektronicznych toreb lotniczych. Obecnie kontroli poddany został każdy jego składnik, aby dowództwo miało pewność, że lotnicy nie będą mieli kontaktu z niepotrzebnym ryzykiem podczas wykonywania swoich obowiązków.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *