Podsumowanie prezentacji Apple: iPad 2, iOS 4.3 i kilka innych
1

Podsumowanie prezentacji Apple: iPad 2, iOS 4.3 i kilka innych

1

Dosłownie przed kilkoma minutami zakończyła się trwająca od godziny 19.00 naszego czasu, konferencja Apple w San Francsisco. Konferencję ku uciesze gości poprowadziłsam Steve Jobs, CEO firmy Apple, który według doniesień prasowych był ostatnio w kiepskim stanie zdrowotnym. Na prezentacji mogliśmy zobaczyć nową generację tabletu iPad, zapowiedź oprogramowania iOS 4.3, oraz kilka interesujących programów, które już wkrótce pojawią się w AppStore.

Miłym zaskoczeniem było pojawienie się osoby Steva Jobsa, który przez kilka tytułów prasowych został niemal uśmiercony. Dementujemy – CEO Apple czuje, a przynajmniej wygląda na człowieka będącego w całkiem niezłej formie.

Dało się jednak zauważyć zmiany w imageu najważniejszej postaci korporacji z Cupertino. Szef Apple po raz pierwszy na swoje wystąpienie ubrał inne… buty.. 😉 Tradycyjnie zaczęto od statystyk. 15 milionów sprzedanych tabletów w ciągu 9 miesięcy, co dało 9,5 miliarda przychodu dla firmy. Opanowanie rynku tabletów na poziomie 90%. 65 000 aplikacji na iPada, gdzie konkurencja (Samsung) z tabletem na Androidzie 3.0 ma ich zaledwie 100. Rok 2010 był bezsprzecznie rokiem tabletu iPad. iPad 2 zapewne powtózy ten sukces.

iPad 2

Nowy iPad posiada nowy design. Dostępny będzie w dwóch kolorach – czarnym i białym. Oba będą dostępne od razu tego samego dnia.W jego wnętrzu siedzi procesor dwurdzeniowy A5, osobny procesor graficzny, który będzie nawet 9 razy szybszy, od iPada pierwszej generacji.

Podobnie jak iPhone 4, będzie wyposażony w dwie kamery wideo, oraz żyroskop. iPad 2 jest znacząco cieńszy niż jego poprzednik. Jego grubość to zaledwie 8,8 mm, podczas gdy iPad 1G 13,4mm.

Jego waga to około 600 gram. Dostępne będą trzy modele pamięciowe – 16, 32 oraz 64GB, które dostępne będą w trzech wersjach – WiFi, WiFi + 3G, oraz WiFi +CDMA. Modele 16 i 32 GB w każdej wersji będą dostępne w sprzedaży w USA już 11 marca. Model 64 GB na sklepowych półkach będzie dostępny z drobnym opóźnieniem. Co powinno szczególnie zainteresować polskich klientów, iPad 2G będzie do kupienia w naszym kraju już 25 marca! O ile w czasie prezentacji nie każdy chciał w to wierzyć, o tyle na Facebooku jednego z pracowników polskiej agencji PR, reprezentującej Apple znaleźć można potwierdzenie, że tablet będzie u nas faktycznie do kupienia.

Z nowości jakie przynosi ze sobą tablet, to również obsługa obrazu 1080p, wyświetlanego przez specjalną przejściówkę HDMI. Jej cena to 39$.

Tablet będzie działał na bazie iOS w wersji 4.3. System zostanie udostępniony również innym urządzeniom Apple. Nie zostało jednak sprecyzowane jakim modelom iPhone’a. Oprogramowanie do pobrania będzie dostępne również 11 marca. W oprogramowaniu udoskonalono funkcjonalność AirPlay, dodano Personal HotSpot, oraz zwiększono wydajność przeglądarki Safarii. W sklepie AppStore będzie można kupić natywne aplikacje iMovie oraz Garage Band.

Podsumowując, poniżej specyfikacja nowego tabletu:

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *