Jonathan Ive opuści Apple ? Czy iPhone będzie potrzebował nowego projektanta ?
0

Jonathan Ive opuści Apple ? Czy iPhone będzie potrzebował nowego projektanta ?

0

Jonathan „Jony” Ive, określany mianem ?Vice President of Industrial Design? może wkrótce opuścić firmę i powrócić do Anglii.

Wieści takie nadeszły ostatio z brytyjskiego dziennika ?The Times?. W artykule możemy przeczytać, że Ive mógł sprzedać około 30 milionów dolarów akcji Apple. SVP otrzymali akcje w 2008 r., z powrotem, w ramach dotacji ?złote kajdanki?, na czym zarobili około 100 dolarów. Różnorodność programów projektowanych przez Ive, w tym IPhone i iPad pomogły w znacznym wzroście akcji APPL.

Według gazety, Ive jest niezadowolony życia z dala od Anglii i chce spędzić więcej czasu w swoim rodzinnym kraju – gdzie jest właścicielem wartej 4 miliony dolarów rezydencji w hrabstwie Somerset. Ponadto, Ive chce wychowywać swych dwóch synów-bliźniaków w Anglii.

Jednakże, decydując się na powrót do Anglii, może on stracić swoją rolę w Apple. Jak zauważyło pewne anonimowe źródło, Ive „jest po prostu zbyt cenny dla Apple … powiedzieli mu bez ogródek, że jeśli wyjechałby z powrotem do Anglii, nie byłby w stanie utrzymać swojej pozycji w firmie”.

Ive jest uprawniony do sprzedaży akcji Apple, których łączna wartość netto SVP wynosi około 128.000.000 dolarów. Kto potrzebuje posady w Apple, gdy siedzisz na tak dużej górze pieniędzy?

Oczywiście, nie chcemy żeby Jonathan Ive opuścić Apple. Jego wpływ widać w prawie każdym z produktów jakie firma wyprodukowała w ostatnim czasie. Ponadto, jeśli Ive opuściłby Apple, który projektowałby przyszłe Phone-y ?

Wydaje się oczywiste, że Jonathan Ive ma wystarczającą ilość gotówki na emeryturę, mamy jednak nadzieję, że Ive i zarząd Apple dojdą do jakiegoś porozumienia. Będziemy czekać na nowe informacje w tym temacie.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *