Apple wprowadza interaktywne iBooks 2 dla iPadów ? alternatywa dla standardowych podręczników?
1

Apple wprowadza interaktywne iBooks 2 dla iPadów ? alternatywa dla standardowych podręczników?

1

iBooks 2 Sugerując, że klasyczne podręczniki w formie fizycznej nie są już dłużej idealnym narzędziem do nauki, Apple zaprezentowało dzisiaj swoją nową wersję platformy i metodę cyfrowej edukacji, przy wykorzystaniu iPadów, a mianowicie iBooks 2.

W wywiadzie dla prasy w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, jeden z przedstawicieli firmy Apple, stwierdził, że zwyczajne podręczniki nie są wystarczająco mobilne, wytrzymałe oraz brak w nich jakiejkolwiek interakcji z czytelnikiem. Uważa, że iPad w połączeniu z platformą iBooks 2 jest o wiele ciekawszą alternatywą.

Podczas prezentacji mogliśmy między innymi dowiedzieć się, że każda książka w formie wirtualnej może być uzupełniona filmami, miniaturami stron oraz dawać możliwość niezwykle szybkiego wyszukiwania i przeskakiwania pomiędzy rozdziałami.

Platforma iBooks 2 daje także możliwość prezentowania trójwymiarowych modeli (na przykład struktur biologicznych), które użytkownik może dowolnie obracać oraz manipulować nimi w czasie rzeczywistym. Trzeba także podkreślić, że platforma zoptymalizowana jest zarówno pod tryb horyzontalny jak i wertykalny, jednak zdecydowanie w tym drugim, aplikacja staje się o wiele bardziej uproszczona.

iBooks 2 rozpoznaje szereg ruchów palców, pozwalających na szybką i prostą interakcję z każdą zapisaną w formie wirtualnej książką, czy też możliwość zobaczenia definicji wybranego z tegkstu słowa.

Najlepsze jest to, że aktualizacja do aktualnej wersji platformy już teraz dostępna jest w App Store i to całkowicie za darmo, a co więcej, Apple przygotowało aplikacje, które mają ułatwiać tworzenie interaktywnych e-booków. Już kilku wielkich graczy rynku zapowiedziało chęć tworzenia podręczników i książek właśnie pod iBooks 2 oraz iPada, może się więc okazać, że rozwiązanie to spotka się z naprawdę ogromną popularnością.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *