Komputronik: iPad najpopularniejszym tabletem w I kwartale 2011 roku
0

Komputronik: iPad najpopularniejszym tabletem w I kwartale 2011 roku

0

iPadFirma Komputronik opublikowała wyniki sprzedaży tabletów za I kwartał 2011 roku. Z danych wynika, że największym zainteresowaniem, wśród klientów, cieszył się mutlimedialny iPad.

Polacy pokochali iPad’a, który był najchętniej kupowanym tabletem w I kwartale 2011 roku – wynika z danych internetowego sklepu Komputronik.pl. Ponad 60% klientów, którzy decydowali się na tablet, wybierało jeden z kilku modeli marki Apple. Drugim urządzeniem pod względem popularności okazał się Samsung Galaxy Tab P1000 preferowany przez 30% użytkowników tabletów. Najmniejszym popytem cieszył się Creative ZiiO z 8-procentowym udziałem w sprzedaży Komputronik.pl.

Najpopularniejsze tablety
Liderem najnowszego zestawienia Komputronik.pl jest iPad, w przypadku którego największym popytem cieszył się model 3G z pamięcią o pojemności 32 GB. Tablet wyposażono w moduł 3G, który pozwala na komunikację z siecią w miejscach, w których nie ma możliwości korzystania z WiFi. Świetnie sprawdza się nie tylko jako podręczna sprzętowa przeglądarka internetowa i platforma do obsługi poczty elektronicznej. Przyjemnością jest oglądanie filmów w czasie podróży (w formatach: .mp4, .mpv i .mov), przeglądanie i układanie galerii zdjęć czy granie w gry. Oczywiście iPad bardzo dobrze nadaje się do czytania ebooków i internetowych wydań gazet.

Samsung Galaxy Tab

Największym konkurentem iPad?ów są tablety, które pracują pod kontrolą systemu Android. Należy do nich Samsung Galaxy Tab P1000, który również dysponuje modułem 3G. Wyświetlane na 7-calowym ekranie obrazy mają rozdzielczość 1024×600 pikseli. Tablet ten wyróżnia się spośród konkurentów kamerą internetową i czytnikiem microSD. Cechuje się bardzo niską wagą – wynoszącą zaledwie 0,38 kg. Dzięki wykorzystaniu systemu Android w wersji 2.2, tablet Samsunga bez problemu obsługuje Flash. Dobrą wiadomością jest także odtwarzanie filmów w niemal każdym formacie (także .mkv) i rozdzielczości do 1080p. Warto także wspomnieć o oprogramowaniu DLNA, które umożliwia między innymi przesyłanie odtwarzanych na tablecie plików video do telewizora lub komputera.

Creative ZiiO

Numerem trzy w rankingu Komputronik.pl okazał się Creative ZiiO z 8 GB pamięci, który – podobnie jak tablet Galaxy – umożliwia oglądanie filmów w jakości HD (1080p). W przypadku tej marki zupełnie nie dziwi bardzo dobra jakość dźwięku. Dotknięcie ikony na 7-calowym ekranie powoduje uruchomienie aplikacji Pure Android Audio, dzięki której można uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji audio (np. X-Fi Crystalizer) oraz włączyć moduł Bluetooth. Funkcja X-Fi Expand służy do poprawy jakości dźwięku w filmach i grach. Można je kupować (podobnie, jak ebooki i różne aplikacje) między innymi w sklepie Creative ZiiStore. Ważną cechą ZiiO jest złącze HDMI, za pośrednictwem którego możemy połączyć tablet z telewizorem i oglądać filmy w jakości HD.

Oceń post
tags:
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *