Home Newsy Apple celuje w Galaxy S II ? kolejny pozew przeciwko Samsungowi w Niemczech
Apple celuje w Galaxy S II ? kolejny pozew przeciwko Samsungowi w Niemczech
0

Apple celuje w Galaxy S II ? kolejny pozew przeciwko Samsungowi w Niemczech

0

iPhone 4 vs Samsung Galaxy S IINajnowszy pozew firmy Apple przeciwko Samsungowi, wniesiony został ponownie w niemieckim sądzie i ma na celu doprowadzenie do zakazu sprzedaży smartfona Galaxy S II i dziewięciu innych słuchawek, nie mówiąc już o pięciu modelach tabletów.

Nowa sprawa otwarta została w sądzie okręgowym w Dusseldorfie i odnosi się do wielu opatentowanych projektów, które znajdują się w posiadaniu firmy Apple na terenie Europy. Osobny pozew wniesiony został także odnośnie tabletów Samsunga, a dokładniej mówiąc, aż pięciu modeli.

Choć Apple udało się na początku doprowadzić do zablokowania sprzedaży Galaxy Tab 10.1 w Niemczech, Samsung przeprojektował urządzenie i wypuścił model Galaxy Tab 10.1N. Wprowadzone zmiany okazały się wystarczające dla niemieckiego sądu, który w zeszłym miesiącu uznał, że gadżet powinien trafić na półki sklepowe.

Jeżeli chodzi o pozew odnośnie smartfonów, to oprócz zablokowania sprzedaży Galaxy S II, ma on także na celu wstrzymanie dystrybucji modelu Galaxy S Plus. Nie wiemy, jakie inne smartfony zostały zawarte w pozwie, mówi się jednak, że może chodzić o dziesięć różnych modeli.

Wojna patentowa pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami rozpoczęła się w kwietniu i od tego czasu nabrała sporych rozmiarów. Na chwilę obecną, w ponad dziesięciu krajach, na czterech kontynentach, toczone są sprawy, w których albo Apple atakuje Samsunga albo odwrotnie. Na początku stycznia, Samsung bezskutecznie próbował zablokować sprzedaż najnowszych iPhone?ów na terenie Włoszech.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *