Prysm – Control Center w zupełnie nowym stylu!

Prysm – Control Center w zupełnie nowym stylu!

0

Wyobrażacie sobie jak mogłoby wyglądać control center w nadchodzącym iOS 14? Jeżeli nie, to zachęcam do lektury tego artykułu. Zapraszam!

Czym jest control center?

Centrum sterowania to funkcja systemu iOS, wprowadzona jako integralna część systemu iOS 7, który został wydany 18 września 2013 roku. Wow – ile to już czasu minęło. Control Center (w niektórych krajach Control Centre) daje użytkownikom iOS bezpośredni dostęp do ważnych ustawień urządzenia, przesuwając palcem w górę od dolnej części ekranu (lub przesuwając w dół od prawego górnego rogu od modelu X oraz wyżej). Apple mocno inspirowało się społecznością Jailbreak przy projektowaniu tego rozwiązania i widać to na kilometr.

Jak obecnie wygląda?

Jak już wcześniej wspomniałem – centrum sterowania jest wyciągane od dołu (iPhone przed modelem X) lub z prawego górnego rogu (modele od X wzwyż oraz niektóre iPady). Po wyciągnięciu mamy dostęp do najważniejszych ustawień takich jak:

 • Tryb samolotowy
 • WiFi
 • Bluetooth
 • Transmisja danych sieci komórkowej
 • AirDrop
 • HotSpot osobisty
Control Center w iOS 13 - iPhone 7
Control Center w iOS 13 – iPhone 7

Dodatkowo znajdziemy tam także kafelki odpowiedzialne za latarkę, minutnik, screen-mirroring (AirPlay) oraz odtwarzacz muzyki. Warto wspomnieć, że kafelki możemy dodać jak i usunąć w ustawieniach telefonu, co pozwala nam na odrobinę customizacji naszego smartfona.

Czym jest Prysm i co robi?

Prysm to wtyczka autorstwa @LaughingQuoll a za jej wygląd podziękować możemy @thetimeloop. Jest to prosta wtyczka, która pozwala nam na zmodernizowanie naszego centrum sterowania. Co gdyby tak… przenieść centrum sterowania w iPhonie X na dolną krawędź ekranu? Żaden problem! Ta wtyczka to potrafi! Strasznie tęskniłem za wysuwanym od dołu centrum sterowania – a od teraz je mam. Znowu.

Tło jest delikatnie wyblurowane i co niestety mnie smuci – nie zmienia ono koloru na „jaśniejszy” w momencie przełączenia trybu nocnego na dzienny. Myślę, że jest to kwestią czasu kiedy deweloperzy dodadzą tą funkcjonalność, ale na chwilę obecną jest to niedostępne. Control Center wysuwa się „na dwa razy”. Po pierwszym pociągnięciu zyskujemy dostęp do podstaowywoch ustawień a po drugim do mniej ważnych aplikacji czy skrótów.

Sama wtyczka pozwala nam na zmianę wielu ustawień. Możemy dostosować pod siebie np. miejsce wyciągania Control Center, procenty baterii na pasku, zablokować wyciągnięcia Prysm na zablokowanym ekranie i wiele, wiele więcej. Jak to mówią – dla każdego coś dobrego!

Czy warto się tym interesować?

Wtyczkę Prysm napotkałem z nudów przeglądając Cydię – co nowego pokazali deweloperzy itp. Nie sądziłem jednak że podbija ona moje serce, ale coś skłoniło mnie do kupienia jej. Czy żałuje? W żadnym wypadku! Jak wspomniałem wcześniej, brakowało mi wyciąganego od dołu centrum sterowania a za piętnaście złotych mam to, czego tak bardzo (ale nieświadomie) potrzebowałem. Zachęcam was do zainteresowania się tą wtyczką, bo jej możliwości będą cały czas rozwijane.

Skąd i za ile pobrać tą wtyczkę?

Prysm znajdziecie tutaj – *KLIK*. Dostępny jest w podstawowym repozytorium Packixa za 3,5 dolara czyli około 15 polskich złotych. Czy to dużo? Czy mało? Musicie ocenić sami. Dla mnie ta wtyczka jest nieoceniona i zajmuje jedno z czołowych miejsc na mojej liście „must have tweaks”.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

 • Funkcjonalność
 • Wygląd
 • Prostota działania
 • Wsparcie deweloperów

Wady

 • Cena
 • Brak wersji demonstracyjnej
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *