Najnowsza aplikacja aparatu z iPhone 11 Pro w starym iPhonie? Recenzja NewCam!

Najnowsza aplikacja aparatu z iPhone 11 Pro w starym iPhonie? Recenzja NewCam!

Najnowsza aplikacja aparatu z iPhone 11 Pro w starym iPhonie? Recenzja NewCam!

0

Tak kochani, nie musicie przecierać oczu ze zdumienia. Podziękujcie społeczności redditowej oraz ludziom zajmującym się Jailbreakiem, gdyż właśnie upokorzyli Apple. Znowu. 

O co konkretnie chodzi?

Zacznijmy od początku. Apple wraz z wydaniem iOS 13 oraz iPhone 11/11Pro zmieniło nieco wygląd aplikacji aparatu, który jest przyjemniejszy dla oka i łatwiejszy w nawigacji. Takie delikatne odświeżenie, które jak mogłoby się wydawać dostanie każdy iPhone, który jest bezbramkowy. (Zdjęcie u góry – iPhone X stockowa aplikacja, na dole ten sam telefon ze wgranym NewCam)

„Figa z makiem, chcesz nowe to zapłać” – pomyślało Apple.

Wygląd aparatu został zaimplementowany tylko w najnowszych urządzeniach. Użytkownicy iPhonów X lub XS muszą obejść się smakiem, ponieważ ich urządzenia nie są wystarczająco „powerful” oraz „emejzing” żeby obsłużyć nowy wygląd aparatu.

Z pomocą przyszli deweloperzy… 

Ludzie nie godzą się na takie traktowanie użytkowników przez firmy, wiec sami biorą sprawy w swoje ręce. Urządzenia od 5s do X mogą zostać poddane jailbreakowi – a dzięki temu uzyskać wiele nowości, o których mogliby pomarzyć.

NewCam – wow! 

Jest to drobna wtyczka, która całkowicie odmieni wygląd naszego aparatu. Nowe ikonki, funkcja naciśnięcia spustu aparatu, aby nagrać krótki filmik, nowy suwak od zoomowania i jeszcze kilka innych nowości. To wszystko dostajecie za… darmo! Wtyczka jest w pełni darmowa.

Beta – trochę błędów.

Czy błędy są czymś złym? Nie, ale potrafią zdenerwować. Musicie pamiętać, że newcam jest dopiero w wersji beta, czyli może się wykrzaczyć w losowym momencie lub przestać działać. Pamiętajcie o tym, żeby zgłaszać Feedback autorowi, ale nie gnoić go – wtyczka jest zupełnie darmowa i to tylko jego dobra wola, że postanowił nam ją udostępnić. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że czasami zdjęcia lubią się nie zapisać – ale powtórzę ponownie, to jest beta! Takie rzeczy mogą się zdarzyć.

Co o tym wszystkim uważam? 

Według mnie Apple lubi nabijać nas w butelkę myśląc, że ludzie są idiotami i niczego nie ogarną. Społeczność Jailbreak już nie raz pokazała to jak Apple chce wyciągnąć od nas kasę na każdym kroku i teraz ponownie udało się to udowodnić. Z całego serca zachęcam was do testowania tej wtyczki i dawania feedbacku autorowi, gdyż bez was nie będzie on w stanie poprawić stabilności i funkcjonalności samej wtyczki. Dla porównania – zdjęcie u góry to iPhone X ze stockową aplikacją, a to poniżej to ten sam telefon, tylko ze wgranym NewCam.

(ps. tak! wtyczka pozwala na magiczną zmianę rozdzielczości nagrywanego wideo w aplikacji aparat, ponieważ Apple uważa, że na taki ficzer zasługują tylko najnowsze urządzenia, a stare są zbyt słabe, żeby uciągnąć tak obciążającą magię co nie jest możliwe w telefonach starszych niż iPhone 11 oraz 11 Pro)

Wtyczkę pobierzecie za darmo stąd – *KLIK*

Najnowsza aplikacja aparatu w starym iPhonie?

Zalety Wady

Zalety

  • Odświeżenie starego wyglądu aplikacji Aparat
  • Pozwala zmieniać jakość nagrywanego wideo
  • Pokazuje Apple, że "da się"

Wady

  • To nadal beta
  • Czasami lubi się wykrzaczyć w najmniej oczekiwanym momencie
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/