Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #37 Wtyczka tygodnia – Cosmos13, czyli personalizacja na wyższym poziomie
#37 Wtyczka tygodnia – Cosmos13, czyli personalizacja na wyższym poziomie

#37 Wtyczka tygodnia – Cosmos13, czyli personalizacja na wyższym poziomie

0

Zazdrościć użytkownikom telefonów z Androidem mogę jednego – mają możliwość personalizacji, której my, fani iOS… Niestety nie mamy. Nie zmienimy nawet czcionki, nic. Obejść to pozwala nam jedynie Jailbreak. I oto cudo, które niedawno powstało – Cosmos13. Zapraszam!

Cosmos13 – wtyczka roku

Nie zaryzykuję stwierdzeniem, że Cosmos13 to wtyczka roku 2019. Dlaczego? Działa idealnie z iOS 13, a dodatkowo umożliwia swobodną personalizację większości rzeczy, o których zmianie marzy wiele użytkowników. Gdyby tego było mało, łączy w sobie mnóstwo tweaków, które opisywałem w serii pod tytułem „wtyczka tygodnia”. A tego było sporo, bo w tym momencie czytacie… Trzydziesty siódmy odcinek, ostatni zresztą w tym roku (i w tej dekadzie!).

Oto ustawienia wtyczki i jej strona w sklepie Cydia. To jednak strona główna ustawień, gdyż jest ich naprawdę sporo i część z nich chcę Wam pokazać. Dlaczego? Nie byłbym sobą, gdybym pozostawił Was z moją recenzją bez żadnego udokumentowania. Nie chcę marnować Waszego czasu, abyście sami instalowali dany tweak i przekonywali się czy warto go instalować. Zrobię to za Was!

Kolejne, tym razem, podstrony opcji. Między innymi mówię tutaj o zablokowanym ekranie, folderach, docku, switcherze aplikacji. Uwierzcie mi, że im dalej będziecie czytać, tym będzie lepiej. Pokażę Wam teraz rzut na swobodę w wyborze kolorów i konkretnych funkcji w tych zakładkach.

Moje ustawienia są zupełnie przypadkowe. Pokażę Wam przykładowe zestawy, abyście mogli zobaczyć ten potencjał na własne oczy. Jak się też przekonacie, opisywany przeze mnie ostatnio Floating Dock… Jest dostępny jako funkcja tej wtyczki. Kurczę, pisząc zacząłem się zastanawiać… Dlaczego dowiaduję się o niej dopiero teraz? Teraz, po krótkim researchu wiem – jest bardzo nowa, została zaktualizowana dopiero kilka dni temu.

Switcher? Jak z iPada (o tym również pisałem w tej serii). Kolorowe foldery? Sytuacja wygląda tak samo, chociaż… Nie, to wszystko jest na korzyść Cosmos13. Dock? Opisałem go wyżej. Co jeszcze można zrobić? Przekonacie się dalej.

Tak, zmiany obejmują nawet takie pierdoły jak tło podczas wpisywania hasła czy folderów, które zajmują cały ekran. Dodatkowo wybierzecie kolory ich ramek, wyłączycie nazwy aplikacji, tło nazw aplikacji i wiele więcej. Co lubię – wyłączymy też bez problemu kropki przy nazwach aplikacji (oznaczające, że zostały zaktualizowane). Mam nadzieję, że mój post przekonał Was do instalacji tego tweaka. Dajcie znać w komentarzach co o nim sądzicie. Do zobaczenia już niedługo!

#37 Wtyczka tygodnia – Cosmos13, czyli personalizacja na wyższym poziomie

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/