#49 Wtyczka tygodnia – MenuSupport, Blankpass

#49 Wtyczka tygodnia – MenuSupport, Blankpass

0

Hej, hej! Przed Wami kolejny odcinek z serii pod tytułem „wtyczka tygodnia”. Mam nadzieję, że Wam, miłośnikom tematyki Jailbreak, przypadną moje propozycje do gustu. Zapewniam, że są to naprawdę dobre sztuki! Nie przedłużając… Zaczynamy!

1. MenuSupport

Dzisiejsza wtyczka, którą opiszę jako pierwszą, to MenuSupport. Pozwala ona na skorzystanie z ustawień w programach tekstowych (nawet takich jak notatnik!) prosto z systemu macOS. Mogą przydać się w takiej sytuacji, gdy po prostu pracujecie w nich dużo, bo jesteście blogerami lub musicie radzić sobie z zadaniami domowymi będąc uczniem czy studentem – a jak wiadomo, na komputerze łatwiej wszystko ogarnąć. Nie są to zbyt bardzo wygórowane ustawienia, bo nazwałbym je raczej podstawowymi, ale na sto procent przydadzą się wiele razy.

Bez problemu szybko wytniecie konkretny fragment tekstu, by zastąpić go nowym, udostępnicie całość znajomemu, wyślecie notatkę do nauczyciela czy pracodawcy, zrobicie wcięcie lub sprawdzicie prawidłową pisownię w słowniku. To i wiele więcej czeka na Was właśnie po instalacji MenuSupport. Przekonałem Was? Jeżeli tak, to świetnie się składa – ten tweak czeka na Was w Cydii, a dostępny jest całkowicie za darmo.

2. Blankpass

Pora na kolejną wtyczkę! Tym razem zajmiemy się sprawami kosmetycznymi, które wiem, że Was interesują. Nic bowiem nie bawi w Jailbreaku jak właśnie ta swoboda, która pozwala na zmianę dosłownie wszystkiego. Nie jest inaczej w tym wypadku. Blankpass umożliwia całkowite usunięcie znaków na przyciskach ekranu blokady, które służą do wpisania kodu. I choć nie jest to proponowane dla osób starszych, jeżeli chcielibyście pomajstrować na ich iUrządzeniach, to dla Was będzie wręcz idealna. Minimalizm to duży atut systemu od Apple, a więc… Można go jeszcze bardziej rozszerzyć, czyż nie?

To już wszystko na dzisiaj. Blankpass, tak samo jak w przypadku MenuSupport, jest dostępne za darmo w sklepie Cydia. Trzymajcie się ciepło i pamiętajcie, aby nie wychodzić z domu, jeżeli nie ma takiej potrzeby. W wolnym czasie polecam Wam lekturę innych artykułów z serii „wtyczka tygodnia”, a także jej bliźniaczki – „aplikacji tygodnia”. Do zobaczenia, pa!

#49 Wtyczka tygodnia – MenuSupport, Blankpass

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *