Home Newsy Programiści w Apple panikują
Programiści w Apple panikują
0

Programiści w Apple panikują

0

Coraz częściej słyszy się przy okazji doniesień na temat nadchodzącego, flagowego modelu iPhone’a o licznych problemach, z którymi musi borykać się załoga Apple. Jeszcze nie tak dawno informowano o przeszkodach natury technicznej powiązanych z produkcją takich komponentów jak sensor 3D, czy implementacja Touch ID w wyświetlacz, które to miały opóźnić premierę rynkową urządzenia.

Okazuje się, o czym wspomina najnowszy raport opublikowany przez FastCompany, że problemy nie tkwią w naturze sprzętowej, a w oprogramowaniu. Zgodnie z treścią publikacji mającej swoje oparcie w pewnym źródle programistom z Apple towarzyszy panika przed premierą iPhone’a 8. Powodem jest wciąż niedopracowana wersja systemu iOS 11, a dokładnie niektóre funkcje dedykowane wyczekiwanemu urządzeniu.

Mowa między innymi o wsparciu dla ładowania indukcyjnego oraz sensora 3D rozpoznającego twarz użytkownika. Obecnie wszystko wskazuje na to, że iPhone 8 zadebiutuje w niepełnej formie, pozbawiony niektórych rozwiązań. Wsparcie dla nich pojawi się z czasem przy okazji aktualizacji systemu iOS do wersji 11.1.

Dane te pokrywają się z plotkami sprzed kilku dni, w treści których sugerowano, że bezprzewodowe ładowanie akumulatora nie będzie dostępne od razu po premierze iPhone’a 8. Wówczas także spekulowano, iż wsparcie przyniesie jedna z kolejnych wersji platformy iOS.

Źródło: FastCompany

 

Programiści w Apple panikują

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)