Home Newsy PayPal nowym sposobem dokonywania płatności w ekosystemie Apple
PayPal nowym sposobem dokonywania płatności w ekosystemie Apple
0

PayPal nowym sposobem dokonywania płatności w ekosystemie Apple

0

Od dnia dzisiejszego możliwe jest przypisanie do prywatnego Apple ID nowego sposobu dokonywania płatności za treści pochodzące ze sklepów takich jak App Store, czy iTunes Store. Oferta została właśnie poszerzona o usługę PayPal, choć póki co ograniczona jest ona terytorialnie.

Jeśli pada takie stwierdzenie jak w zdaniu powyżej, to oznacza to ni mniej ni więcej, że na liście wspieranych państw nie znajduje się Polska. Tak też niestety jest tym razem. Obecnie z opcji PayPal skorzystają mieszkańcy Holandii, Kanady, Niemiec, Meksyku i Zjednoczonego Królestwa. W ustawieniach profilu użytkownika w tych lokalizacjach pojawia się dodatkowa rubryka dedykowana wspomnianemu serwisowi obok starych metod takich jak karta kredytowa, czy debetowa.

Z użyciem usługi PayPal uregulujemy zobowiązania za wszelkie zakupy dokonane w ekosystemie kalifornijskiej firmy, a także opłacimy subskrypcje związane z miejscem na dane w usłudze iCloud Drive, czy wykupimy abonament w usłudze Apple Music. Warto wspomnieć, iż w kolejnych tygodniach opcja płatności PayPal zostanie udostępniona także w innych krajach. Niestety nie wiadomo kiedy zawita do Polski.

Źródło: PayPal

 

PayPal nowym sposobem dokonywania płatności w ekosystemie Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)