Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Polarr Photo Editor – następca standardowego narzędzia do edycji zdjęć?
Polarr Photo Editor – następca standardowego narzędzia do edycji zdjęć?

Polarr Photo Editor – następca standardowego narzędzia do edycji zdjęć?

0

Nie wiem czy wy korzystacie z apki zdjęcia na MacOS – ale ja tak. Uważam, że wbudowany w nią edytor zdjęć jest dobry. Ale to wszystko! Jego możliwości są mocno ograniczone… Znalazłem dla niego bardzo ciekawą i bezpłatną alternatywę. Zapraszam!

Edycja zdjęć dla użytkowników domowych

Każdy z nas pstryka mnóstwo fotek. Zdjęcia na wakacjach, zdjęcia kota, selfie, kolacja, obiad, fajne auto – bezsprzecznie pokochaliśmy robić zdjęcia smartfonami. Co możemy zrobić, żeby wyglądały lepiej na naszym Facebooku lub Instagramie? Oczywiście! Zedytować je! Podstawowe aplikacje w smartfonach nie dają nam dużego pola do popisu – kilka filtrów, saturacja, balans bieli czy kadrowanie. To wszystko! A co jeśli chcemy wycisnąć maksymalnie wiele z naszego zdjęcia bez znajomości Photoshopa? Pojawia się…

Aplikacja Polarr Photo editor

Czyli świetne narzędzie dla tych mniej zaawansowanych użytkowników, którym to po prostu nie chce się bądź nie mają czasu na naukę specjalistycznych programów dla profesjonalistów. Aplikacja oferuje nam wiele ciekawych filtrów, możliwość zmiany każdego parametru zdjęcia, re-kadrowanie, umożliwia nam robienie delikatnych retuszy oraz jest wyposażona w sztuczną inteligencie, która nam w tym pomoże – i to wszystko za darmo!

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja powita nas krótkim samouczkiem i przedstawi skrótowo swoje możliwości.Z ekranów powitalnych dowiedzieć się możemy o filtrach, możliwości zabawy światłem, narzędziach umożliwiających nam pracę z twarzą – czyli retuszowanie, efektach które możemy nakładać na zdjęcia, o tym że aplikacja pozwala na pracę na warstwach oraz o masce. Jest to naprawdę ogrom narzędzi, które umożliwiają nam zrobienie bardzo wielu rzeczy z naszymi fotkami.

Jako że nie zajmuje się obróbką zdjęć profesjonalnie, to odsyłam was do specjalnych kanałów na YouTube, które pokazują jak krok po kroku uzyskać różne efekty w tym programie. Filmy są krótkie i przyjemne, ale za to bardzo treściwe i dokładne. Poniżej wrzucam przykład takiego materiału, który uznałem za naprawdę fajny i zachęcam was do poświęcenia chwili i rzucenia na to okiem.

Dlaczego ją pokochałem?

Aplikacja jest niezwykle prosta w użyciu i przejrzysta. Chcesz usunąć krostę? Bum! Nie ma jej. Chcesz zmienić jasność zdjęcia? Dwa kliknięcia i gotowe. Aplikacja Polarr Photo Editor pozwala nam na korzystanie z rozbudowanego narzędzia pędzla – czego na próżno szukać w Applowskim odpowiedniku. Filtry w aplikacji mogą nie trafić w twoje gusta, więc producenci o tym pomyśleli i filtry można sobie doinstalować. Mega!

Na korzyść aplikacji przemawia także początkowy instruktaż, który przeprowadza nas dosłownie krok po kroku poprzez możliwości tego narzędzia. Myślę, że spodoba to się osobom które „nie są w temacie”, bądź dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edycją zdjęć.

Aplikacja zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. Każdy musi ją pobrać i zobaczyć samemu do czego to maleństwo jest zdolne!

Czy polecam?

Powiem wam, że mogę polecić te aplikację nie tylko użytkownikom początkującym, ale także tym bardziej zaawansowanym! Jeśli nie chce Ci się długo siedzieć nad obróbką zdjęć z wakacji – wystarczy pare kliknięć i gotowe! Może nie jest to ten sam efekt jak z Photoshopa, ale zaoszczędziłeś dzięki temu dobre kilka(naście) godzin. Aplikacja ani razu mi się nie zacięła, radzi sobie doskonale z dużymi partiami zdjęć. Jest darmowa w AppStore (link niżej) więc każdy z was może przetestować ją i wyrobić sobie własną opinię na jej temat – i do tego was zachęcam. 😄

Skąd pobrać?

Aplikację pobierzecie za darmo ze sklepu AppStore klikając tutaj – *KLIK*, bądź wpisując frazę „Polarr Photo Editor”.

Polarr Photo Editor – następca standardowego narzędzia do edycji zdjęć?

Zalety Wady

Zalety

  • Szata graficzna
  • Prosta obsługa
  • Bardzo dużo funkcji
  • Darmowy
  • Wygodny w użytkowaniu

Wady

  • Brak
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/