Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Jak dbać o piękno swojego Instagrama? Poradnik krok po kroku
Jak dbać o piękno swojego Instagrama? Poradnik krok po kroku

Jak dbać o piękno swojego Instagrama? Poradnik krok po kroku

0

Jak to bywa z tym Instagramem? Czy tylko gwiazdy i mistrzowie fotografii mogą posiadać piękny motyw i idealnie dopasowane zdjęcia? Na te i inne pytania odpowiem w dzisiejszym poradniku. Czytajcie dalej!

Krok pierwszy – instalacja potrzebnych aplikacji

Zaopatrzyć musicie się w podstawowe aplikacje, które dostępne są za darmo w AppStore. Oto one:

  • Pinterest
  • Snapseed
  • VSCO
  • Preview

To właśnie te programy pozwolą Wam zainspirować się, naprawić szczegóły, ustalić motywu i ostatecznie – zaplanować post. Jednak zacznijmy od najważniejszego, bez czego plan na stworzenie pięknego Instagrama nie będzie miał rąk i nóg.

Krok drugi – inspiracja

Wykorzystamy przy tym aplikację Pinterest – jest to baza, do której dziennie sięga miliony ludzi. Znajdziemy tu wszystko – od pomysłów na świetny ubiór, poprzez sposoby na naprawienie pralki, kończąc na obecnie najważniejszym – zdjęciach, a konkretnie ich ujęciach. Pinterest pozwoli na wyszukanie idealnego zdjęcia, którym możemy się wzorować przy próbie stworzenia własnego. Możemy też wpisać frazy, które ukażą nam przykładowe, piękne strony z gotowymi przepisami na motyw w aplikacji VSCO. Warto jednak poczekać do kolejnych kroków, w których szczegółowo omówię te zagadnienie. Pamiętajcie jednak, aby zdjęcia robić samemu – nie kradniemy ich z internetu, szanujmy trud innych użytkowników włożony w uzyskanie pięknego zdjęcia bez znaku wodnego.

Krok trzeci – dobór zdjęcia

Krok, od którego zależeć będzie całokształt pracy. I choć porad wielu w tym temacie nie dam, bo nie wiem z czego słynąć ma Wasz Instagram – pomogę w jednym. Nie bójcie się robić dziwnych ujęć, póz i nie tylko w miejscach publicznych – często te pozornie nieudane będą wyglądać nieziemsko po małej obróbce. Bawcie się z ostrością i fokusem, który może okazać się kluczem dobrej fotki. Nie stawiajcie na monotonność – nie pozwólcie na to, aby cały Instagram zawalony był Waszymi zdjęciami – a przynajmniej nie w tych samych pozycjach, bo będzie to wyglądać po prostu śmiesznie i mało profesjonalnie. Stawiajcie na różnorodność – zrób zdjęcie pięknego zachodu słońca, a następnie ulubionej płyty przy kubku kawy – wszystko wyglądać będzie dobrze, jeżeli nie dopuścicie do przepychu.

Krok czwarty – poprawki

W tym celu otwórzcie aplikację od Google – Snapseed. Nie na każdym zdjęciu wyglądamy bowiem korzystnie lub wszystko idzie jak po maśle. Szkoda, ale nie jesteśmy idealni – z pomocą jednak przychodzi apka, w której naprawa takich sytuacji jest kwestią kilku minut. Usuniemy pryszcza, machającego mężczyznę z tła i po prostu to, czego nie potrzebujemy. Zdjęcie rozjaśnimy, przyciemnimy i zrobimy z nim co chcemy. Nie jest to wszystko jednak konieczne – pamiętajcie, żeby edytować tylko to, co musicie. Uczcie się na błędach i starajcie, aby poprawki były jak najmniej widoczne dla innych użytkowników Instagrama.

Krok piąty – gwóźdź programu

To właśnie dzięki VSCO każde zdjęcie będzie mieć element wspólny, który będzie charakterystyczny dla Waszego Instagrama. Tym czynnikiem jest filtr, który bez problemu stworzycie i zapiszecie bezpośrednio w aplikacji. Jeżeli nie znacie się na niej zbyt bardzo – wróćcie do punktu drugiego i wyszukajcie motywy VSCO na Pintereście. Sam to uczyniłem – po prostu nieco pozmieniałem parametry, aby był dla mnie idealny. Jest na tyle świetny, że pasuje do każdego zdjęcia – wystarczy, że wrzucę je do programu i wybiorę zapisany wcześniej motyw. Wszystko to trwa maksymalnie 5 sekund – dosłownie. Więcej zajmie Wam dobór spersonalizowanego filtra, ponieważ od tej chwili każde zdjęcie będzie z nim zaprzyjaźnione. Moim ulubionym bazowym jest HB2, który dostępny jest za darmo w sklepie. Połączony ze zmniejszoną jasnością może dać ciekawy efekt – to Wy musicie jednak zadecydować o tym, czego oczekujecie.

Krok szósty – plan

Pomimo tego, że zdjęcia mogą być piękne – mogą wyglądać okropnie w losowym ułożeniu na profilu. Zacznijcie korzystać z Preview, czyli apce pozwalającej na podgląd kolejno wrzucanych zdjęć na portal społecznościowy. I choć ma więcej opcji, bo na przykład może automatycznie wrzucać nasze stałe hasztagi i nie tylko – interesuje nas jej główna funkcja. Dobry wygląd Instagrama mojego i innych osób to zasługa właśnie tego typu programów, ponieważ możemy uniknąć wstawienia zdjęć z kawą dwukrotnie w odstępie kilku zdjęć – nie wyglądałoby to interesująco.

Pomimo tych rad pamiętajcie o jednym – zachowajcie zdrowy rozsądek. To Wasz profil i Wy decydujecie o tym, co się na nim znajdzie. Uważam jednak, że osobom dbającym o jego wygląd przyda się każda rada zawarta w dzisiejszym poradniku. Bawcie się dobrze i wrzucajcie Wasze motywy w komentarzach. Do zobaczenia niebawem!

Jak dbać o piękno swojego Instagrama? Poradnik krok po kroku

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/