Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Messenger na Maca? To możliwe!
Messenger na Maca? To możliwe!

Messenger na Maca? To możliwe!

0

Messenger – komunikator z którego korzysta każdy z nas. Dlaczego? Ciężko powiedzieć. Są tam nasze rodziny, klasy, współpracownicy. Każdy przeżył bądź przeżywa z nim swoją przygodę. Facebook postanowił przenieść swoją aplikację na system macOS! Zapraszam was do jej recenzji.

Czym jest Messenger?

Jak mówi nam Wikipedia – „Facebook Messenger (inaczej: Messenger) – komunikator internetowy stworzony przez Facebooka. Służy do wysyłania wiadomości, zdjęć, filmów, naklejek i innych plików, a także pozwala reagować na wiadomości znajomych i wchodzić w interakcje z botami. Usługa umożliwia również połączenia głosowe (w tym grupowe) oraz wideorozmowy. Aplikacja oferuje możliwość szyfrowania wiadomości oraz dostęp do minigier.” Okej – wiemy fachowo czym jest ta apka. Tłumacząc na ludzki – jest to miejsce do rozmów z bliskimi w którym możecie znaleźć naprawdę KAŻDEGO. Konto messenger połączone jest z waszym Facebookiem, jednakże od kilku lat istnieje możliwość posiadania Messengera bez konta Facebook. Ciekawostka – messengera możecie znaleźć w wersji przeglądarkowej! Gdzie? Wystarczy kliknąć tutaj – *KLIK

Aplikacja Messenger na macOS

Od niedawna w AppStore możemy znaleźć (i to na pierwszych miejscach!) aplikację od Facebooka – Messenger. Gigant postanowił stworzyć wersję swojej najpopularniejszej chyba aplikacji także na komputery Mac. Od czego zacząć? Aplikację pobierzecie z AppStore na waszym MacBooku/iMacu wyszukując frazę „Messenger”. Następnie musimy połączyć swoje konto z przeglądarki z apką lub zalogować się poprzez numer telefonu/adres mail.

Kiedy już zalogujecie się na swoje konto, uzyskacie dostęp do czatów z waszymi kontaktami. Jest to pełnoprawna aplikacja Messengera, więc macie dostęp do rzeczy takich jak:

 • Rozmowy grupowe
 • Rozmowy wideo grupowe
 • Czaty
 • Wysyłanie wiadomości głosowych
 • Naklejki
 • GIFy
 • Konwersacje grupowe

Do rozmów możemy załączyć dowolny załącznik w postaci jakiegokolwiek pliku (zdjęcie, pdf, tekstowy, word, Excel itp.) Możemy także nagrywać niezwykle wygodne wiadomości głosowe, które nie wymagają od nas takiej uwagi jak te „tradycyjne” pisane.

Czaty możemy w dowolny dla nas sposób edytować – możemy zmieniać pseudonimy naszych znajomych, wybierać kolor przewodni, wybrać ulubioną ikonkę emoji w prawym dolnym rogu itp. Z ustawień możemy łatwo przejść do profilu naszego rozmówcy, zablokować go, wyciszyć powiadomienia, zobaczyć wszystkie zdjęcia w wątku czy zgłosić jakiś błąd.

Aplikacja dostępna jest w dwóch motywach kolorystycznych, które przełączają się automatycznie – tak jak nasz Mac. No chyba, że ustawicie sobie to inaczej w opcjach. Tak czy siak – fajny bajer!

Czy warto?

Aplikacja Messenger od Facebooka jest jednym z bardziej popularnych komunikatorów społecznościowych jakie są powszechnie używane. Aplikacja działa bardzo dobrze – nie zacina się ani nie wywala. Wszystko działa bardzo dobrze. Uważam jedynie, że mogłyby zostać poprawione rozmowy wideo, gdyż czasem są z nimi problemy. Pamiętajcie żeby zgłaszać problemy z aplikacją twórcom, gdyż dzięki temu będzie ona ulepszana. W mojej ocenie aplikacja jest bardzo dobra i mogę polecić wam zainstalowanie jej!

Messenger na Maca? To możliwe!

Zalety Wady

Zalety

 • Wygoda użytkowania
 • Każdy z tego korzysta
 • Możliwość korzystania bez konta Facebook

Wady

 • Rozmowy wideo trochę szwankują
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/