#1 Microsoft To Do – Pamiętaj o wszystkim dzięki swojemu Macowi!

#1 Microsoft To Do – Pamiętaj o wszystkim dzięki swojemu Macowi!

#1 Microsoft To Do – Pamiętaj o wszystkim dzięki swojemu Macowi!

0

Cześć! Chciałbym wprowadzić was nieco w nową serię, którą nazwiemy „Aplikacją tygodnia”, jednakże na system macOS! Zapewne większość z was czyta moją serię o iOS’ie – dlaczego więc nie zrobić czegoś dla komputerowców? Zaczynajmy!

Słowem wstępu…

Na pierwszy ogień leci apka od Microsoftu, którą pobierzecie za darmo z Mac AppStore. To Do – jak sama nazwa mówi, jest stworzone do przypominania nam o codziennych obowiązkach. Wyprowadzenie psa, podlanie ulubionych petunii mamy, wizyta u nowego lekarza czy konieczność dostarczenia ważnego zaświadczenia do pracy – w tym wszystkim i wielu innych sytuacjach pomagają nam wszelkiego rodzaje kalendarze, notatniki itp.

Można to rozwiązać w trochę inny sposób – za pomocą apki. Porównywałem pewnego razu podobne rozwiązania na iOS, a dziś skupiam się na (według mnie) najlepszym dostępnym na system macOS (dostępna jest także wersja na iOS oraz Windows i Android).

Jakie są zalety aplikacji?

Jest prosta w obsłudze – to jej największy atut. Pozwala nam na tworzenie wspólnych list, które możemy dzielić z naszymi znajomymi. Wyjazd w góry? Nic prostszego! Szybkie stworzenie listy i tym razem Kasia będzie pamiętać, że to ona ma kupić kiełbaski na ognisko. Poza tym jest ona naprawdę ładna! Oferuje nam kilka motywów kolorystycznych, o czym możemy pomarzyć korzystając z systemowej aplikacji „przypomnienia”. Aplikacja jest niezwykle wygodna w użyciu oraz intuicyjna – ciężko się w niej zagubić. Co jeszcze zaskakuje? Możliwośc synchronizacji pomiędzy macOS/iOS/Androidem a nawet Windowsem (jednocześnie). Fajnie prezentuje się także cena – okrągłe zero za pobranie i używanie.

Wygląd – jest dobrze.

Aplikacja wygląda niezwykle nowocześnie, ale nadal jakoś tak „swojsko”. Nawiązuje ona trochę wyglądem do znanej każdemu apki systemowej, więc przesiadka nie będzie bolesna. To Do zostało podzielone na:

 • Mój dzień – zakładkę, która pokazuje wszystkie rzeczy zaplanowane na „tu i teraz” – czyli „mój dzień”.
 • Ważne – jak sama nazwa mówi, znajdziemy tam tylko wydarzenia, która oznaczyliśmy jako niezwykle ważne.
 • Przydzielone zadania – tutaj z kolei mamy same rzeczy, które przydzielili nam do zrobienia znajomi. Możemy również my przydzielić, tak jak wspomniałem, żeby np. Kasia kupiła kiełbaski, a ona dostanie powiadomienie.
 • Zadania – zwykła lista z zadaniami, która zbiera wszystkie grupy w jednym miejscu.
 • (Nasze listy, które tworzymy sami)

Czy warto?

Moim zdaniem oczywiście! Dlaczego nie pobrać czegoś, co jest darmowe i fajne? Aplikacja niezwykle ułatwia życie nie tylko zapominalskim, ale również ludziom pracującym czy rodzicom, którzy mają niezwykle dużo na głowie. Uczniowe także powinni być zadowoleni, w końcu teraz będziecie pamiętać, kiedy musicie się pouczyć na test czy kartkówkę z matematyki 😉 Podsumowując, jeżeli szukacie dobrej apki do przypomnień – polecam wam z całego serca To Do od Microsoftu.

Możecie ją pobrać tutaj – *KLIK*

Microsoft To Do – Pamiętaj o wszystkim dzięki swojemu Macowi!

Zalety Wady

Zalety

 • Możliwości tworzenia list
 • Wygląd
 • Prostota
 • Możliwość udostępniania list innym

Wady

 • Brak
Oceny
 • Cena
 • Design
 • Działanie
 • Użyteczność
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *