Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie OneSwitch – przydatne ustawienia w jednym miejscu
OneSwitch – przydatne ustawienia w jednym miejscu

OneSwitch – przydatne ustawienia w jednym miejscu

0

Hej! Masz problem z wiecznym szukaniem ustawień w systemie macOS? Mam aplikację, która pozwoli uporać Ci się z ilością niepotrzebnych opcji! Zapraszam!

Czym jest OneSwitch?

To prosta aplikacja, której zadanie polega na uproszczeniu nam nawigacji po systemie. Dzięki wysuwanemu panelowi z górnej belki, możemy szybko zyskać dostęp do najważniejszych dla nas ustawień. Na wstępie także wspomnę, że wymaga ona do działania macOS 10.14 i wyższych.

Jak działa?

Aplikację kupujemy na stronie deweloperów, natomiast jeśli nie chcecie ryzykować gotówki – dostępny jest siedmiodniowy tryb demonstracyjny, dzięki czemu za darmo będziecie mogli wypróbować sobie aplikację i przekonać się, czy jest stworzona właśnie dla was. Po odpaleniu powita nas ekran główny a następnie będziemy musieli udzielić kilku podstawowych zgód – przykładowo na użycie Bluetooth.

Aplikacja wyświetla się jako małe okienko na pasku w górnej części naszego pulpitu. Ikonką przypomina centrum sterowania z iPhone bądź nowe centrum sterowania z systemu macOS Big Sur. Po rozwinięciu dostajemy podstawowe opcje, znajdziemy tam chociażby dark modę, łączenie z AirPodsami, tryb Do Not Disturb, Night Shift itp.

W ustawieniach aplikacji możemy zmienić dostępne po rozwinięciu elementu. Do wyboru mamy ich kilkadziesiąt! Możemy usunąć te, które zostały dodane przy instalacji i zastąpić je własnymi, aby aplikacja była jak najbardziej dostosowana do nas.

Co o nim sądzę?

Aplikacja bardzo przypadła mi do gustu. Jest to jedna z tych apek, które naprawdę warto zainstalować, gdyż jest w stanie znacząco uprosić poruszanie się w ogromnych ilościach ustawień naszego komputera Mac. Znacie to uczucie? Szukasz jednej konkretnej rzeczy a i tak nici z tego? Od teraz wystarczy sobie dane ustawienie podpiąć pod OneSwitch i masz je zawsze pod ręką.

Jeżeli nie planujecie przesiadki na najnowszego macOS Big Sur, który takie oto centrum sterowania posiada na starcie – serdecznie polecam i zachęcam do wypróbowania właśnie OneSwitch. Moją ulubioną opcją chyba jest wyłączenie ikonek na pulpicie. Bałagan? Jeden klik i po nim!

Skąd pobrać?

Aplikację OneSwitch możecie znaleźć klikając tutaj – *KLIK* w cenie 4,99 dolara za licencję na jedno urządzenie. Czy to dużo? Myślę, że jest to całkiem rozsądna cena.

OneSwitch – przydatne ustawienia w jednym miejscu

Zalety Wady

Zalety

  • Ułatwia nawigację po systemie
  • Zbiera w jednym miejscu najważniejsze ustawienia
  • Wygląda bardzo dobrze
  • Nie zacina się

Wady

  • Cena, która może być ciutkę zbyt wysoka
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/